Gyvūnas – ne Kalėdų dovana
Šuo skir­tas ne Ka­lė­doms, o gy­ve­ni­mui. Šis po­sa­kis tin­ka Vo­kie­ti­jai, kur lai­ki­nai užd­raus­ta pa­siim­ti iš prie­glau­dų šu­nis, kad bū­tų už­kirs­tas ke­lias leng­va­bū­diš­kai do­va­no­ti juos per Ka­lė­das.

Daug gyvūnų prieglaudų Vokietijoje iki Kalėdų atsisako atiduoti gyvūnus būsimiems šeimininkams. Tarp jų yra ir didžiausia Europoje Berlyno prieglauda. Jos darbuotojų teigimu, nenorimi gyvūnai po švenčių vėl išmetami. „Gyvūnai yra gyvos būtybės, turi savo poreikius ir jausmus. Jie negali būti staigmena“, – tvirtina jie.

Brėmene nė vienas iš 500 gyvūnų nebus atiduotas po gruodžio 18 dienos. Kaip praneša vietos žiniasklaida, tokie patys sprendimai priimti ir kituose miestuose bei miesteliuose, taip pat visoje Žemutinėje Saksonijoje, kur taip nusprendė dešimtys prieglaudų.

Pasak draudimo šalininkų, problema ta, kad gyvūnai dažnai perkami arba paimami spontaniškai, paskutinę minutę. O sprendimas laikyti augintinį negali būti priimtas neatsakingai – turi nuspręsti visa šeima. Dauguma prieglaudų lieka atviros lankytojams, kad jie galėtų apžiūrėti gyvūnus, bet norėdami pasiimti juos turės grįžti sausį.

Jungtinės Karalystės gyvūnų apsaugos grupė RSPCA taip pat tvirtina, kad augintinį priimantis asmuo turi to norėti ir būti tam pasirengęs. Kalėdų metas apskritai yra blogas gyvūnui apsiprasti naujuose namuose, nes aplink daug triukšmo ir šurmulio.

Anglija nori eiti dar toliau siekdama apsaugoti gyvūnus nuo kančių. Svarstomas įstatymas, kuriuo gyvūnų parduotuvėms bus draudžiama prekiauti jaunesniais nei pusės metų kačiukais ir šuniukais. Tuomet norintys įsigyti mažesnį gyvūną turės kreiptis į veislyną arba prieglaudą, kur jis turės būti parodytas su savo mama. Draudimas licencijuotiems pardavėjams prekiauti 8 savaičių neturinčiais šunyčiais bei kačiukais jau įsigaliojo nuo spalio 1 dienos.

Šios priemonės skirtos tam, kad gyvūnai nebūtų laikomi prastomis ar net siaubingomis sąlygomis, kaip dažnai nutinka, kai jie paklūva į trečiųjų asmenų rankas. Draudimo šalininkai džiaugiasi, kad žmonės, kuriems visiškai nerūpi gyvūnų gerovė, nebegalės pelnytis iš jų prekybos.