Gigantiška Saulės dėmė atsisuko tiesiai į Žemę
Pra­ėju­sį sa­vait­ga­lį, vie­na di­džiau­sių Sau­lės dė­mių nuo 2017 me­tų rug­sė­jo mė­ne­sį siau­tu­sios Sau­lės aud­ros, bu­vo tie­sio­giai nu­kreip­ta Že­mės link.

AR2738 dėmės pirminė šerdis yra tris kartus platesnė už mūsų planetą ir ant Saulės paviršiaus sukuria daugiau nei 200000 km. ilgio magnetinės energijos burbulus.

Pirmą kartą pasirodžiusi prieš savaitę laiko monstriška dėmė nesuformavo labai stiprių Saulės pliūpsnių.

Vis dėlto, su AR2738 vis dar vyksta kai kas įdomaus. Ji gali dalintis.

Pirminė AR2738 Saulės dėmės šerdis yra dalinama vis didėjančio šviesos kanjono, dar žinomo, kaip „šviesos tiltas“, kurio ilgis nuo pradžios iki galo siekia 20000 km, informuoja spaceweather.com.

Astronomas mėgėjas Martin R. Wise šį fenomeną nufotografavo Trenton mieste, Floridoje, iš kieme įrengtos observatorijos.

Wise užfiksuota nuotrauka yra nepaprastai detali. Šviesos tiltas yra vos 800 km. pločio, o tai yra mažiau nei Teksaso valstijos plotis.

Šviesos tiltų prigimtis nėra iki galo suprantama. Jie dažnai pranašauja Saulės dėmės pasidalinimus, su iš gilaus plyšio šaudančiomis plazmos srovėmis.

Ar tai reiškia, kad Saulės dėmė AR2738 sprogs arba tyliai subyrės? Niekas negali tiksliai pasakyti, o Saulės teleskopais apsiginklavę astronomijos mėgėjai kviečiami toliau stebėti jos vystymąsi.

Dar daugiau šios gigantiškos dėmės užfiksuotų nuotraukų: