Dovanėlė iš Arkties: pavasarį dalyje europos pristabdė šalčio banga
Šią sa­vai­tę kai ku­rio­se šiau­ri­nės Eu­ro­pos da­ly­se orai var­giai pri­me­na pa­va­sa­rį. Čia nuo Ark­ties at­ke­lia­vu­sios oro ma­sės at­ne­šė vė­są.

Dar pirmadienį temperatūra nuo Nyderlandų iki Lenkijos buvo šoktelėjusi gerokai aukščiau įprastos, tad šiose vietovėse atšalimas sukėlė šiokį tokį šoką.

Pirmadieninę, artimą 21°C laipsniui temperatūrą, šiomis dienomis Amsterdame, Berlyne, Varšuvoje ir Košicėje pakeitė vos 10 laipsnių šiluma, informuoja accuweather.com.

Šalčio banga pirmadienį atsirito į Stokholmą ir Helsinkį, kur temperatūros vos laipsniu kitu viršijo nulį, taip pat pranešama, kad tądien abiejuose šiuose miestuose snigo.

Antradienį temperatūra nukrito dar žemiau, kuomet šaltas oras išplito į Daniją, šiaurinę Vokietiją, šiaurinę Lenkijos dalį bei Baltijos valstybes, kur temperatūra nesiekė ir 10°C.

Šaltesni orai pasklido ir pietų link per Vokietiją ir Lenkiją, į Čekiją ir Slovakiją, kur po pirmadieninės šilumos temperatūros ėmė sparčiai kristi.

Trečiadienį šalto oro masės skverbsis vakarų link į Jungtinę Karalystę, o šalto oro šerdis išsilaikys regione nuo Danijos ir Vokietijos iki Lenkijos ir Baltijos šalių.

Negana to, gūsingas vėjas lems tai, kad jutiminė temperatūra bus dar žemesnė.

Ketvirtadienį ir penktadienį temperatūros toliau bus žemos, o šalčiausi orai apsistos virš Nyderlandų, Vokietijos, Danijos ir Lenkijos.

Daugelyje vietovių abi šias dienas vyraus žemesnė nei 10°C šiluma, o šalčiausiose vietovėse ji vargiai pasieks 6°C.

Nors šio šaltojo epizodo metu laikysis daugiausia sausi orai, visgi ketvirtadienį ir penktadienį šiaurinėje Vokietijoje, Danijoje ir šiaurės Lenkijoje vietomis gali trumpai palyti.

Šį savaitgalį šaltas oras persikels link pietinės Jungtinės Karalystės dalies ir Prancūzijos, kur temperatūra bus keliais laipsniais žemiau įprastinės šiam metui, o tuo tarpu Vokietijoje ir Lenkijoje vėsa po truputį trauksis.

Artimiausių dienų orai Lietuvoje: Savaitgalio orai pakels nuotaiką – grįš saulė, bus šilčiau.