Braziliją svilina karščio banga: temperatūra perkopė 40 laipsnių
Smar­kios karš­čio ban­gos ke­pi­na ne tik Aus­tra­li­ją bet ir pie­try­ti­nę Bra­zi­li­ją. Čia tem­pe­ra­tū­ros vir­ši­jo 40 laips­nių pa­gal Cel­si­jų.

Rio de Žaneire buvo imtasi specialių priemonių palengvinant dalią žmonėms ir gyvūnams juos vėsinant besitęsiant karščiausiai vasarai per daugiau nei šimtmetį.

Rio paplūdimiai dar niekada nebuvo tokie sausakimši. Tai ta vieta, kur miesto gyventojai ir turistai randa atokvėpį nuo karščio bangos, kuri šalį alina nuo pat vėlyvo gruodžio mėnesio.

Russ Frankes, turistas iš JAV sakė: „Aš neabejotinai džiaugiuosi šiuo metu būdamas ne sniege, tačiau čia iš tiesų labai karšta. Lengva tuo mėgautis atostogų metu, tačiau jeigu man tektų, pavyzdžiui, kasdien vykti į darbą naudojantis viešuoju transportu, tuomet tai būtų tikrai siaubinga.“

O būtent taip ir yra. Pavyzdžiui, Rio de Žaneiro Teisingumo teismas sušvelnino aprangos reikalavimus ir leido teisininkams palikti savo kostiumus spintose ir taip lengviau kęsti tvyrantį karštį.

Teisininkas Ricardo Lira sakė: „Manau, kad tai sveika kovos su karščiu priemonė, nes ėjimas į darbą su švarku ir kaklaraiščiu yra tiesiog nepakeliama. Kalbu ne apie teismo vidų, kur įrengti oro kondicionieriai, o apie išėjimą laukan tvyrant 42 laipsnių karščiui kas yra tikrai nepakeliama.“

Ir nuo svilinančio karščio kenčia ne tik žmonės. Rio de Žaneiro zoologijos sode gyvenantys liūtai yra maitinami šaldyta mėsa. Tuo tarpu lokiai vaišinami didžiuliais vaisių ledais, taip siekiant apsaugoti juos nuo dehidratacijos.

Rio de Žaneire egzistuoja du metų laikai: vasara ir pragaras, ir anot orų ekspertų, šių metų pragaro sezonas yra karštesnis nei bet kada anksčiau ir jis nustato naujus karščio rekordus.

97 metus Rio de Žaneiras nebuvo susidūręs su tokiu karštu sausio mėnesiu. Taip buvo iki 2019 metų, kuomet valstijai smogė šiltos oro masės, o El Nino neleidžia praiskverbti šaltam oro frontui.