Australijoje apdovanotas pusmaratonį įveikęs šuo
Stor­mis bu­vo ap­do­va­no­tas me­da­liu, kai Aus­tra­li­jos pro­vin­ci­jo­je įvei­kė pus­ma­ra­to­nį ir pa­ver­gė vi­sų sa­vo var­žo­vų žmo­nių šir­dis.

Mišrūnas per dvi su puse valandos – vidutinį dalyvių laiką – atsidavęs nubėgo visą 21 kilometro nuotolį. Maratonas „Goldfields Pipeline“ vyko šį mėnesį netoli Vakarų Australijos miesto Kalgurlio.

„Visi buvo sužavėti. Šis draugiškas šuo, beje, pirmas toks pusmaratonio dalyvis, klaidžiojo aplinkui sveikindamasis su žmonėmis, o vėliau kartu su jais ir startavo, – AFP naujienų agentūrai antradienį pasakojo renginio organizatorius Grantas Wholey. – Lenktynių stotelėse gyvūnas bėgiojo aplinkui ir sveikinosi su savanoriais bei dalyviais, o vėliau prisidėjo prie bėgikų ir sekė paskui jų minią.“

Maratono organizatorius teigė, jog šuo į lenktynes atkeliavo iš netoliese esančios aborigenų bendruomenės. Pasak vietinės mokyklos mokytojų, tenykščiai gyventojai jį vadina Stormiu.

Varžybų rengėjai buvo informuoti, kad gyvūnas priklauso bendruomenei, o ne vienam savininkui. Tad pasibaigus lenktynėms niekas neatėjo pasiimti šio vienų metų šuns iš pareigūnų.

G. Wholey, praėjusią savaitę aplankęs Stormį ir įteikęs jam medalį, tikisi rasti keturkojo šeimininkus. Jei artimiausią savaitę niekas nepasiges šuns, jis bus perduotas vienam bėgikų, kad gyvūnėlis turėtų namus.