Antradienio rytas bus sunkus: naktį siautės geomagnetinė audra
Nak­tį į an­tra­die­nį ša­ly­je bus fik­suo­ja­ma G1 stip­ru­mo geo­mag­ne­ti­nė aud­ra, ku­rios Kp in­dek­sas sieks 5 ba­lus (lai­ko­ma vi­du­ti­ne geo­mag­ne­ti­ne aud­ra). 

Didžiausias šios audros intensyvumas bus naktį (į antradienį). Antradienio dieną audra po truputį silps.

Prieš keletą dienų, rugsėjo 7-ąją, buvo užfiksuota kaip į Žemę Saulė nukreipė „vainikinę skylę“, iš kurios milžinišku greičiu išsiveržė Saulės vėjas.

Magnetinės audros ir kyla veikiant Saulės plazmos srautams – įkrautoms dalelėms, kurias išspinduliuoja Saulė.

Geomagnetinė audra – tai stiprus Žemės magnetinio lauko aktyvumas.

Kuomet viršutiniame Saulės atmosferos sluoksnyje įvyksta magnetinės energijos išsiveržimas – blyksnis, iš Saulės atmosferos išlekia didelis kiekis įelektrintų dalelių, kurios paveikia Žemės magnetinį lauką jį suaktyvindamas ir sukeldamas magnetinę audrą.

Šio reiškinio metu dangų nuspalvina nuostabaus grožio pašvaistės. Tad šią naktį verta pasidairyti po dangų, galbūt pavyks išvysti šį reginį. Taip pat šiuo metu danguje galite pamatyti ir kitą įspūdingą viešnią – žalios spalvos kometą.

Žmogaus kūnas magnetines audras pajaučia ir į jas reaguoja galvos skausmo pavidalu, sutrikusiu miegu, bendru silpnumo jausmu, sutrikusiu kraujo spaudimu bei širdies sistemos veiklos sutrikimais.

Patariama tokiu metu vengti stresinių situacijų, sunkaus fizinio krūvio.