Alpėse sniego lavina palaidojo dvidešimtmetį
Šiau­ri­nė­je Al­pių da­ly­je iš­lie­ka itin di­de­lė snie­go la­vi­nų grės­mė, sek­ma­die­nį pers­pė­jo vie­tos tar­ny­bos. To­kias pa­vo­jin­gas są­ly­gas su­kū­rė pa­sta­rą­sias ke­lias die­nas tru­kęs gau­sus sny­gis.

Šeštadienį lavina įvyko netoli Austrijos sienos, pranešė Vokietijos policija, žuvo dvidešimtmetis slidininkas. Kartu su juo slidinėjusios penkios moterys nenukentėjo.

Dėl lavinų grėsmės uždaryti kai kurie keliai ir geležinkelių linijos, o regiono oro uostuose vėluoja skrydžiai, nes tenka daugiau laiko skirsti takų valymui ir ledo šalinimui nuo lėktuvų.

Austriją užklupo didelė sniego audra./ Scanpix nuotrauka

Skelbiama, kad ankstų sekmadienio rytą šimtai keleivių kelioms valandoms buvo įstrigę traukinyje, kai ant geležinkelio prie Kitcbiuhelio, Austrijoje, nukrito gausiai apsnigtas medis. O dėl pažeistų elektros perdavimo linijų šiaurinėje Austrijos dalyje apie 14 tūkst. namų laikinai buvo likę be elektros.

Austrijos nacionalinis transliuotojas ORF skelbia, kad apie 600 gyventojų ir turistų yra įstrigę šalies Ziolktalio kaime dėl uždaryto kelio. Pranešama, kad sekmadienį Austrijos kariuomenės sraigtasparnis čia atgabeno ir numetė atsargų.

Didžiulės sniego audros padarinius jaučia ir Pietų Vokietija./ Scanpix nuotrauka

Šaliai esančio Zalcburgo regiono valdžia skelbia, kad situacija yra „labai pavojinga“: spontaniškai gali būti sukeltos didžiulės lavinos.

Vokietijos meteorologijos tarnyba skelbia, kad iki pirmadienio kai kuriuose rajonuose gali iškristi dar 40 cm sniego.