Už paslėptą reklamą – po 1 tūkst. eurų baudos
In­ter­ne­to por­ta­lų gru­pė „Tip­ro Group“ ir „All Me­dia Lit­hua­nia“ (bu­vu­si „Te­le-3“) nu­baus­tos dėl pa­slėp­tos viš­tie­nos rek­la­mos. Var­to­to­jų tei­sių ap­sau­gos tar­ny­ba už Rek­la­mos įsta­ty­mo pa­žei­di­mus bend­ro­vėms sky­rė po 1 tūkst. eu­rų bau­das.

Tarnyba gavo vartotojų pranešimus dėl įmonių tinklalapiuose skleistos galbūt paslėptos paruoštos kepti vištienos „ChickFit“ reklamos.

Tarnybos teigimu, „Tipro Group“ tinklalapyje www.sportas.lt ir „All Media Lithuania“ svetainėje www.tv3.lt vištieną reklamavo kultūrizmo čempionas Tomas Kairys.

„Publikuojami straipsniai nebuvo pažymėti žodžiu „reklama“, dėl to vartotojai galėjo susidaryti įspūdį, jog pateikiama informacija yra objektyvi ir nešališka, ir todėl galėjo būti suklaidinti“,– pranešė tarnyba.

Anot jos, abi bedrovės nurodė nesiekusios klaidinti vartotojų, jų darbuotojai per klaidą nepažymėjo straipsnių žodžiu „reklama“.

„All Media Lithuania“ priklauso vienas populiariausių Lietuvoje televizijos kanalų TV3, taip pat pramoginiai kanalai TV6 ir TV8.

„Tipro Group“ priklauso apie 50 interneto svetainių, tarp kurių – pasmama.lt, ligos.lt, gaspadine.lt, sportas.lt, lol.lt, pazintys.lt, ekonomika.lt.