Traukinys sujungs Kijevą, Minską, Vilnių ir Rygą
Ke­lio­nių trau­ki­niais geog­ra­fi­ją ple­čian­tys „Lie­tu­vos ge­le­žin­ke­liai“ kar­tu su Ukrai­nos ge­le­žin­ke­liais vyk­do pro­jek­tą trau­ki­niu su­jung­ti ke­tu­rių vals­ty­bių sos­ti­nes.

Rugsėjo 28 d. iš Kijevo pradės kursuoti pirmieji šio traukinio reisai, kuriais keleiviai rugsėjo 29 d. iš Vilniaus ar Šiaulių geležinkelio stočių galės vykti į Rygą, Minską arba Kijevą, rašoma pranešime spaudai.

Kaip teigia „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Kinas Baužys, pirmaisiais mėnesiais iš Kijevo į Rygą vyks bandomieji važiavimai. „Keturių sostinių traukinys – sudėtingas ir ambicingas užmojis, tad pirmąjį pusmetį vyks bandomieji važiavimai, kurių rezultatai ateityje leis paslaugą tobulinti“ – sako Keleivių vežimo direkcijos vadovas L.Baužys.

Kelionė traukiniu iš Vilniaus į Rygą truks apie 4 val. 30 min., iš Šiaulių – apie 2 valandas. Traukiniai Kijevas-Ryga kol kas kursuos kartą per savaitę.

Bilietus į traukinius jau galima įsigyti geležinkelio stočių kasose, ateityje planuojama bilietais prekiauti ir internetu. Kelionės kaina važiuojant iš Šiaulių į Rygą kainuos nuo 16 eurų, iš Vilniaus – nuo 23 eurų. Traukinio bilietai Vilnius-Kijevas kainuos nuo 50 eurų. Į Kijevą važiuosiantiems keliautojams reikės turėti tranzitines Baltarusijos vizas.