Traukiasi „RB Rail“ vadovė
Eu­ro­pi­nio ge­le­žin­ke­lio sta­ty­bos pro­jek­tą „Rail Bal­ti­ca“ įgy­ven­di­nan­čios Bal­ti­jos ša­lių bend­ros įmo­nės „RB Rail“ va­do­vė Bai­ba Ru­be­sa, su­lau­ku­si da­lies ak­ci­nin­kų ne­pa­si­ten­ki­ni­mo, įtei­kė at­sis­ta­ty­di­ni­mo par­eiš­ki­mą.

Trejus metus bendrovei „RB Rail“ vadovavusios B. Rubesos kadencija baigiasi kitą mėnesį.

Šių metų vasarį „RB Rail“ akcininkai iš Estijos ir Lietuvos išreiškė nepasitikėjimą B. Rubesa – jie nebuvo patenkinti jos darbu ir teigė, kad reikalingi pokyčiai. Latvijos akcininkai tuomet susilaikė. Vis dėlto stebėtojų taryba jos atleidimo klausimo nesvarstė. Europos Komisija tuomet ragino Baltijos šalis išspręsti nepasitikėjimo problemas.

Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis BNS kovą sakė, jog daugumai akcininkų nepasitikint, vadovė turėtų pasitraukti.

„RB Rail“ jau yra paskelbusi naujo vadovo atranką, ji dar nėra pasibaigusi. BNS šaltinių duomenimis, norima, kad naujasis vadovas būtų ne iš Baltijos šalių, o iš Lenkijos ar Suomijos.

„RB Rail“ stebėtojų tarybos pirmininkė ir „Rail Baltic Estonia“ generalinė direktorė Riia Sillave (Ria Silavė) anksčiau BNS sakė, jog vadovo paieškai nusamdyta personalo paieškos bendrovė „Amrop“.

B. Rubesa ketvirtadienį rengia spaudos konferenciją, kuri bus transliuojama tiesiogiai internetu, BNS pranešė jos atstovė Santa Čiževska.