Švedijos žiniasklaida: per „Swedbank“ galėjo taip pat būti plaunami pinigai
Tri­jo­se Bal­ti­jos vals­ty­bė­se vei­kian­tis Šve­di­jos ban­kas „Swed­bank“ ga­lė­jo bū­ti įtrauk­tas į be­veik de­šimt­me­tį tru­ku­sias pi­ni­gų plo­vi­mo per „Dans­ke Bank“ Es­ti­jo­je sche­mas, pra­ne­šė Šve­di­jos te­le­vi­zi­ja SVT.

Pasak televizijos, pinigų srautai tarp „Swedbank“ ir „Danske Bank“ filialo Estijoje 2007–2015 metais galėjo viršyti 40 mlrd. Švedijos kronų (3,8 mlrd. eurų), ir tai galėjo būti pinigų plovimas – jie keliavo tarp maždaug 50-ies realiai neveikusių įmonių sąskaitų.

Estijos dienraštis „Postimees“ tvirtina turįs duomenų apie daugiau kaip dešimties Estijos „Swedbank“ klientų sąsajas su įtartinais pinigų pervedimais, kurių sumos siekdavo milijonus ar dešimtis milijonų JAV dolerių.

Estijos „Swedbank“ vadovybė atsisakė susitikti su „Postimees“ žurnalistais. Bankas atsiuntė trumpą pranešimą, jog netoleruoja pinigų plovimo ir laiko jį itin sunkiu nusikaltimu.

„Šiuolaikinėje bankininkystėje tai yra vienas rimčiausių iššūkių, su kuriais susiduriame. Neteisėtais būdais įgytų pinigų legalizavimui nuolat kuriamos naujos schemos, į kurias bandoma įtraukti finansų institucijas. Todėl šį prevencinį darbą laikoma labai svarbiu. Tai – mūsų prioritetas“, – pranešime teigė bankas.