Su inovacijomis žengia į profesionaliojo sporto pasaulį
Kau­no bend­ro­vės, ku­rian­čios ino­va­ci­nius spren­di­mus, vis la­biau su­stip­ri­na sa­vo po­zi­ci­jas pa­sau­lio ino­va­ci­jų že­mė­la­py­je. Iš­ra­din­giems kū­rė­jams ne­sve­ti­mos įvai­rios sri­tys, tarp jų – ir pro­fe­sio­na­lu­sis spor­tas. Kau­nie­čių spren­di­niai jau pra­sis­ky­nė ke­lią į olim­pia­das ir re­ga­tas.

Pirmą kartą istorijoje šių metų vasarį per žiemos olimpines žaidynes Pietų Korėjoje buvo paleistas ir ištestuotas 5G mobiliojo ryšio tinklas, o Kauno bendrovė „SneakyBox“ tapo pirmąja informacinių technologijų įmone Lietuvoje, testavusia tokio galingumo ryšį.

„Jei sugebi tiekti gaminius olimpinėms varžyboms, vadinasi, gaminio kokybė ir servisas – nepriekaištingi.“

Išbandė 5G ryšį

„Informacijos ir technologijų centre Gangningo mieste kartu su „CEA-Leti“, „Nokia“, „Intel“, Korėjos telekomu, ETRI ir kitomis bendrovėmis pristatėme „5G Champion“ projektą. Mes, kaip išoriniai projekto partneriai, sukūrėme papildytos realybės programą, kuri padėjo plačiajai visuomenei pristatyti 5G ryšio teikiamus privalumus, tokius kaip ypač didelė duomenų apdorojimo sparta ir itin maža delsa“, ‑ pasakojo žaidimų, specializuotos programinės įrangos, virtualios bei papildytos realybės sprendimų kūrimo bendrovės „SneakyBox“ direktorius Liudas Ubarevičius.

Naudojant 5G ryšį, buvo demonstruojami didelės raiškos vaizdo klipai, realiu laiku pateikiama statistinė informacija apie vykstančias varžybas kiekviename stadione bei sukurtos integracijos į socialinius tinklus, kad vartotojai galėtų sekti naujausią informaciją, susijusią su patinkama sporto šaka. Sprendimą apžiūrėjo ir išbandė Suomijos ministras pirmininkas Juha Sipilä, Suomijos ambasadorius Korėjoje ir Suomijos olimpinės delegacijos atstovai.

Kauno rajone, Akademijoje, registruota inovacinė buriavimo technologijų įmonė „Sailracer“ jau kuris laikas kuria burlaivių regatų valdymo ir taktinių sprendimų sistemų produktus. Šių metų pradžioje bendrovės sukurtas rašalinis planšetinis kompiuteris buriavimui „Ink Display“ buvo išbandytas jūrų Dakaro raliu vadinamose „Volvo Ocean Race“ jachtų 13-osiose lenktynėse aplink pasaulį. Jos finišavo birželį Hagos mieste Nyderlanduose.

Aštuonis mėnesius su gamtos stichijomis besigrumiantiems sportininkams tenka ištverti įvairių išbandymų: ne tik būti išmaudytiems bangų, bet ir gurkštelėti sūraus jūros vandens, buriuoti kepinant saulei. Būtent dėl šių priežasčių „Sailracer“ sukurtas produktas pasižymi saulėje matomu, vandeniui bei smūgiams atspariu ekranu.

Kokybė ir servisas – nepriekaištingi

Kita Kauno įmonė ‑ „Vendiplas, gaminanti higieniškus plastikinius gaminius, itin tinkamus ekstremalioms naudojimo sąlygoms, ten kur drėgmė, šaltis, griežti higienos reikalavimai, taip pat žengia rimtus žingsnius į pasaulinę rinką ir profesionalių sportininkų pasaulį.

Įmonės vadovas Donatas Vasiliauskas tikisi, kad pasaulio plaukimo čempionatui, kuris šiemet gruodį vyks Hangdžou (Kinija), tieks savo produkciją: plastikinius vežimėlius, spintas ir lentynas plaukimo inventoriui laikyti, taip pat suoliukus plaukikams. „Jei sugebi tiekti gaminius olimpinėms varžyboms, vadinasi, gaminio kokybė ir servisas – nepriekaištingi. Tai palengvina rasti platintojų pasaulyje“, ‑ teigė „Vendiplo“ direktorius.

Bendrovė jau rado atstovų Anglijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Vengrijoje ir Švedijoje. Pastarosios šalies įmonė „Malmsten“ yra Tarptautinės vandens sporto federacijos FINA oficiali tiekėja ir tiekia gaminius pagrindinėms plaukimo varžyboms pasaulyje, pasaulio čempionatams bei olimpiadoms. „Vendiplas“ kartu su pagrindiniais klientais tobulina ir kuria naujus gaminius: saugias povandenines platformas, skirtas vandens gyliui sumažinti tiems, kurie mokosi plaukti.

Ne mažiau bendrovė džiaugiasi pradėtu bendradarbiavimu su įmone, kuri yra stambiausia tiekėja sporto sektoriuje Vokietijoje. Šiuo metu „Vendiplas“ ruošiasi baseinų industrijos parodai, kuri vyks Štutgarte (Vokietija) spalio mėnesį.