Savanoriškasis sveikatos draudimas padeda pritraukti specialistų
Iš­skir­ti­nis įvy­kis dar­bo rin­ko­je: 2019 me­tais sa­va­no­riš­kuo­ju svei­ka­tos drau­di­mu apd­raus­ta ke­lio­li­ka kon­cer­no „A­che­mos gru­pė“ val­do­mų įmo­nių ir be­veik 3200 jo­se dir­ban­čių dar­buo­to­jų. Tai vie­na di­džiau­sių Lie­tu­vos mas­tu svei­ka­tos drau­di­mo su­tar­čių.

Kaip pabrėžė koncerno „Achemos grupė“ Personalo departamento direktorė Auksė Glavinskienė, šiandien darbuotojams svarbu ne tik socialinė nauda, bet ir darbo saugumas, rūpinimasis jų sveikata. Savanoriškasis sveikatos draudimas suteikia galimybę greičiau ir patogiau gauti geresnės kokybės sveikatos priežiūros paslaugas. Darbdavys, tokiu draudimu apdraudęs savo darbuotojus, stiprina jų lojalumą ir motyvaciją, gerina savo įvaizdį ir gali lengviau pritraukti reikalingų specialistų.

Kelios šeimos kartos

„Darbuotojams siūlomas socialinių paslaugų ir pridėtinės vertės paketas lemia, kad žmonės mūsų įmonėse dirba ir po kelias dešimtis metų. Turime nemažai vyresnio amžiaus darbuotojų. Net yra atvejų, kai mūsų įmonėse dirba kelių tos pačios šeimos kartų atstovai. Kaip stambus darbdavys, nuo kurio didele dalimi priklauso kai kurių šalies regionų gerovė, jaučiame atsakomybę tinkamai pasirūpinti savo darbuotojais“, – sakė A. Glavinskienė.

Pavyzdžiui, vienos didžiausių koncerno gamyklų – „Achemos“ – darbuotojai turi galimybę nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas bendrovės išlaikomoje poliklinikoje. Ji yra bene vienintelė tokio lygio darbdaviui priklausanti sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje.

Poliklinikoje yra užsiregistravę daugiau kaip 2,8 tūkst. gyventojų, 72 proc. jų – „Achemos“ darbuotojai. Šioje įstaigoje galima gauti įprastas pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros ir įvairias antrines gydymo paslaugas. Poliklinikoje visą parą veikia pirmąją pagalbą užtikrinantis medicinos punktas.

Pernai poliklinikoje pacientai lankėsi daugiau kaip 33 tūkst. kartų. Jie konsultavosi su įvairių sričių gydytojais, atliko tyrimus. Privačiai poliklinikai išlaikyti bendrovė praėjusiais metais skyrė beveik 500 tūkst. eurų.

Ilgametė patirtis

Savanoriškasis sveikatos draudimas kaip darbuotojų motyvavimo priemonė koncerno „Achemos grupė“ valdomose įmonėse taikomas nuo 2012 metų. Pirmiausia jis pasiūlytas AB „Achema“, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO), vėliau – UAB „Agrochema“, UAB „Achempak“, UAB „Transachema“, UAB „Iremas“, UAB „Renerga“ ir kitose bendrovėse. Šiemet pasiektas rekordas. UADBB Draudimo brokerių aljanso specialistai savanoriškai sveikatos draudimo paslaugai pirkti organizavo konkursą ir suderėjo geriausias tiek kainos, tiek paslaugų požiūriu sveikatos draudimo sąlygas.

Įmonė, apdraudusi darbuotojus savanoriškuoju sveikatos draudimu, skatina juos rūpintis savo sveikata ir didinti darbingumą.

Įmonė, kaip socialiai atsakinga darbdavė, rūpinasi savo darbuotojų psichikos ir fizine sveikata, suteikdama galimybę susirgus ar sunegalavus naudotis aukščiausios kokybės sveikatos priežiūros įstaigų teikiamomis sveikatinimo paslaugomis tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose. Apdraustas darbuotojas gali rinktis geriausius sveikatos specialistus. Neturint savanoriškojo sveikatos draudimo lankytis pas tokius specialistus privačiose klinikose būtų brangu, tačiau draudimas padengia išlaidas. Be to, privačiose gydymo įstaigose galima lengviau patekti pas gydytojus ar atlikti gydymo procedūras darbuotojui patogiu laiku, nereikia laukti ilgose eilėse.

„Achemos“ darbuotojai turi galimybę nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas bendrovės išlaikomoje poliklinikoje. / Margaritos Vorobjovaitės nuotrauka

„Papildomai nekainuojantys profilaktiniai sveikatos tyrimai ir sveikatos stiprinimo priemonės dar labiau motyvuoja bei skatina darbuotojus rūpintis savo sveikata, kad nesirgtų ir būtų darbingi. Žmonės jaučiasi įvertinti. Įmonės rūpinimasis jais suteikiant sveikatos draudimą sukuria saugumo jausmą ir geresnę darbo atmosferą“, – tvirtino A. Glavinskienė.

Mažiau nuostolių

Pasak paslaugų pirkimą organizavusio Draudimo brokerių aljanso vadovo Jono Plačiakio, įmonė, apdraudusi darbuotojus savanoriškuoju sveikatos draudimu, ne vien skatina juos rūpintis savo sveikata ir didinti darbingumą. Ši motyvacijos priemonė gali būti tikslingai naudojama kolektyvo ligų prevencijai, siekiant užkirsti kelią lėtinėms ir kritinėms ligoms, taip pat didinti produktyvumą.

„Iš klientų girdime, kad jie patiria mažiau nuostolių, nes rečiau sergantys darbuotojai sukuria daugiau pridėtinės vertės. Ankstyva ligų diagnostika ir profilaktika mažina darbuotojų sergamumą, be to, jie, gavę greitą bei kokybišką pagalbą, greičiau pasveiksta ir grįžta į darbą“, – sakė J. Plačiakis.

Specialistų teigimu, atlyginimo padidinimas ar papildomos premijos paprastai turi trumpalaikį efektą. Draudimas palyginti mažomis išlaidomis padeda sukurti darbuotojams ilgalaikę ir efektyvią naudą. Įmonė, siūlanti savo darbuotojams sveikatos draudimą, yra kur kas patrauklesnė nei ta, kuri jo nesiūlo. Tai padeda išlaikyti lojalius darbuotojus ir pritraukti naujų pageidaujamų specialistų.