S. Skvernelis pakvietė Izraelio verslininkus investuoti Lietuvoje
Lie­tu­va ma­to di­de­lį po­ten­cia­lą stip­rin­ti eko­no­mi­nę par­tne­rys­tę su Iz­rae­liu, sa­ko prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis, pir­ma­die­nį da­ly­va­vęs Lie­tu­vos-Iz­rae­lio vers­lo fo­ru­me Iz­rae­ly­je.

Jis pakvietė Izraelio verslą aktyviau investuoti mūsų šalyje, pranešė Vyriausybė.

„Izraelis yra mūsų strateginis partneris kalbant tiek apie dvišalius santykius, tiek apie ES darbotvarkę. Mes matome didžiulį potencialą stiprinti tarpusavio ekonominį bendradarbiavimą. Daug galimybių mums siūlo dvišalė prekyba ir investicijos į tradicines pramonės šakas bei aukštos pridėtinės vertės sektorius“, – sveikindamas forumo dalyvius sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, Lietuva ypač suinteresuota bendradarbiauti su Izraeliu inovacijų srityje.

Tel Avive vykstančiame dvišaliame verslo forume per dvi dešimtis lietuvių įmonių tikisi užmegzti santykius skaitmeninių technologijų, kibernetinio saugumo ir gyvybės mokslų srityse.

2017 metais Izraelis pagal bendrą prekių eksportą užėmė 40 vietą tarp visų Lietuvos prekybos partnerių.

„Verslios Lietuvos“ analitikų duomenimis, pernai sausio– rugsėjo mėnesiais lietuviškos kilmės prekių eksporto į Izraelį vertė siekė 28,5 mln. eurų. Iš jų daugiausia eksportuota farmacijos produktų (17,6 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto), baldų (14,8 proc.), įvairių maisto produktų (12,2 proc.), medienos ir jos dirbinių (10,3 proc.), optikos, fotografijos, kinematografijos, matavimo, kontrolės, medicinos, chirurgijos prietaisų (9 proc.).

Palyginti su ankstesniu laikotarpiu, pernai per devynis mėnesius paslaugų eksportas į Izraelį ūgtelėjo 52 proc. iki 18,7 mln. eurų.

Pasak Vyriausybės, šis augimas labiausiai susijęs su IT, transporto ir kitų verslo paslaugų eksporto didėjimu.

Daugiausia 2018 m. sausį-rugsėjį eksportuota IT paslaugų (37 proc. viso paslaugų eksporto) ir kelionių paslaugų (27,1 proc.).

S. Skvernelis vizito Izraelyje metu taip pat susitiks su šalies premjeru Benjaminu Netanyahu ir prezidentu Reuvenu Rivlinu.