Registrų centras žada atpiginti duomenis
Re­gis­trų cen­tro duo­me­nys nuo ki­tų me­tų vi­du­rio tu­rė­tų at­pig­ti, sa­ko jo va­do­vas. Sau­lius Ur­ba­na­vi­čius pa­brė­žia, jog kai­nos pri­klau­sys nuo jų tei­ki­mo bū­do.

„Dėl to Registrų centro duomenys turėtų pigti, ypač tada, kai tai vyksta elektroniniu būdu“, – pranešime spaudai teigė S. Urbanavičius.

Naują Registrų centro kainodarą parengė bendrovės „Deloitte Lietuva“ ir „Deloitte verslo konsultacijos“ – jų pirminė ataskaita artimiausiu metu bus pristatyta įmonės vadovybei. Vėliau naujus įkainius vertins nepriklausomas auditorius, Ryšių reguliavimo tarnyba, o galutinį sprendimą priims Vyriausybė.

Pasak S. Urbanavičiaus, nauji paslaugų įkainiai galėtų įsigalioti 2019 metų viduryje.

Nauja kainodara priklausys nuo duomenų teikimo būdo – ar jis bus popierinis, elektroninis, iš sistemos į sistemą.

Apie kainodaros pokyčius Registrų centras pranešė po to, kai rugsėjį paaiškėjo, kad kai kurios bendrovės anksčiau duomenis gaudavo išskirtinėmis sąlygomis.

Nuo birželio Registrų centrui vadovaujantis S. Urbanavičius tuomet pranešė, kad 2016–2018 metais centras iš Juridinių asmenų registro suteikė duomenų už daugiau kaip 200 mln. eurų, o realiai pajamų už tai gavo tik apie 300 tūkst. eurų.

Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus vėliau patikslino, kad rugsėjį paviešintas atvejis dėl išskirtinių sąlygų buvo tik iliustracija ir įrodymas, kad kainodara nėra lanksti ir sąžininga.

„Bet tai nebuvo kainodaros keitimą paskatinęs veiksnys. Konkursą, kurį laimėjo „Deloitte Lietuva“, mes paskelbėm dar balandžio viduryje, tad tam jau buvo ruoštasi kurį laiką iki paviešintų piktnaudžiavimo atvejų“, – BNS sakė M. Samkus.

Rugsėjo pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Registrų centre.