Raimondas Kuodis: „R.Masiulis vadovauja Ostapų Benderių gvardijai ir, panašu, tuo patenkintas“
Taip eko­no­mis­tas ir Lie­tu­vos ban­ko val­dy­bos pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jas Rai­mon­das Kuo­dis įver­ti­no „Lie­tu­vos ge­le­žin­ke­lių“ (LG) pla­nuo­ja­mas 7 mlrd. eu­rų in­ves­ti­ci­jas. Eko­no­mis­tas pa­si­ge­do eko­no­mi­nio ra­cio­na­lu­mo. 

„40 mln. minučių yra 666 667 valandų. Valandos vertė 5 eur. Per metus 3,3 mln. eur. O štai LG sukiš 7 mlrd. (melejardus, gerai perskaitėt) eur!!! Grąža juokinga Reiktų patylėt, bet kaip čia nepasigirsi, jei esi PRščikas, o gal net valdžė liepė“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė Raimondas Kuodis komentuodamas LG Komunikacijos direktoriaus Manto Dubausko paviešintą įrašą apie LG planuojamas investicijas.

Nepaisant apsilipdymo Vyčiais, valstibe valstibeje niekur nedingo?

Mantas Dubauskas rašė: „Į ką ir kodėl investuoja „Lietuvos geležinkeliai“? Šis klausimas ne kartą buvo užduotas po to, kai LG paskelbė apie 7 mlrd. eurų investicijų portfelį. Kelių atnaujinimas, riedmenys, moderni infrastruktūra – nesunku ir paprasta atsakyti, į ką investuoja LG. O kodėl tą darome? Nes norime taupyti klientų laiką ir didinti komfortą. Tarkime, sutrumpinus kelionių Vilnius-Klaipėdą laiką iki 3 valandų, kasmet traukinių keleiviams sutaupytume 40 milijonų minučių, arba maždaug po valandą kaskart kiekvienam keleiviui. Ir tai dar ne viskas. Automobilių vairuotojams galime sutaupyti tris kartus daugiau laiko. Nes vietoj trijų valandų darbo prie vairo jie gautų tris valandas komforto. Yra įvairių formulių, kaip eurais apskaičiuoti sutaupytą laiką: pagal vidutinį atlyginimą, sukuriamą BVP ir kt. O kiek kainuoja jūsų laikas?“

Galiausia ekonomistas Raimondas Kuodis ironiškai apibendrino: „Ministras R.Masiulis (susisiekimo ministras Rokas Masiulis – red. past.) vadovauja Ostapų Benderių gvardijai ir, panašu, tuo patenkintas – nauji oro uostai, požeminės traukinių stotys etc. Nepaisant apsilipdymo Vyčiais, valstibe valstibeje niekur nedingo?“

Ekonomikos ekspertas taip pat prie šio savo įrašo pažymėjo ir taip prie diskusijos prisijungti pakvietė Seimo narius Ingridą Šimonytę, Aušrą Maldeikienę, Stasį Jakeliūną, finansininką Algimantą Variakojį ir premjero patarėją Skirmantą Malinauską.