Protestai Prancūzijoje stabdo siuntas į Lietuvą
Dėl vyks­tan­čio pro­tes­to Pra­ncū­zi­jo­je, siun­tų ir ko­res­pon­de­ci­jos pa­te­ki­mas į Lie­tu­vą ga­li su­trik­ti.

Informuojame, kad dėl Prancūzijoje masiškai vykstančio vairuotojų judėjimo „Gilets jaunes“ protesto, kurio metu nuo lapkričio 17 d. blokuojami šalies keliai ir greitkeliai, korespondencija bei siuntos į Lietuvą gali vėluoti, praneša Lietuvos paštas. Neatmetama galimybė, kad prie šio streiko gali prisijungti ir kitos profesinės darbuotojų sąjungos, kurios gali blokuoti prieigas į oro uostą, tad siuntų pristatymas oro paštu sutriks.

Visoje Prancūzijoje tūkstančiai vairuotojų blokuoja daugybę kelių, „geltonųjų liemenių“ judėjimui prieš brangstantį kurą peraugus į masinį protestą prieš sustingusią perkamąją galią valdant prezidentui Emmanueliui Macronui.

Šį judėjimą remia gerokai daugiau žmonių nei kitus protestus, rengiamus nuo praėjusių metų, kai Prancūzijos prezidento postas atiteko E. Macronui.

Protestuotojai, dėvintys ryškias geltonas liemenes, skundžiasi kylančiu degalų akcizu, dėl ko kuro kainos pasiekė nuo šio tūkstantmečio pradžios nematytas aukštumas.

Tačiau analitikai tvirtina, kad dabar šis judėjimas įkūnija platesnį nepasitenkinimą dėl E. Macronui prezidentaujant sustingusios perkamosios galios. Buvęs investicijų bankininkas per savo kampaniją žadėjo atgaivinti ekonomiką ir atgaivinti žmonių pasitikėjimą valdžia.

Protestai taip pat rodo ilgai kauptą daugybės Prancūzijos kaimų ir nedidelių miestų gyventojų pyktį; jie tvirtina, kad vyriausybė Paryžiuje nesupranta, su kokiomis problemomis susiduria didžioji dauguma prancūzų.