Pradeda kursuoti 4 sostines sujungsiantis traukinys
Ki­je­vą, Mins­ką, Vil­nių ir Ry­gą nuo šiol bus ga­li­ma pa­siek­ti trau­ki­niu – rug­sė­jo 28 die­ną pra­de­da kur­suo­ti trau­ki­nys, jis su­jungs šias ke­tu­rias vals­ty­bių sos­ti­nes. Trau­ki­niai Ki­je­vas-Ry­ga kol kas va­žiuos kar­tą per sa­vai­tę.

Penktadienį popiet pirmasis traukinys pajudės iš Kijevo, o šeštadienį keleiviai iš Vilniaus ar Šiaulių geležinkelio stočių galės vykti į Rygą, Minską arba Kijevą, teigiama „Lietuvos geležinkelių“ pranešime.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus Lino Baužio, pirmaisiais mėnesiais iš Kijevo į Rygą vyks bandomieji važiavimai. Įvertinus jų rezultatus, ateityje gali keistis traukinio išvykimo laikai, galbūt – ir dažnis.

„Siekiame plėsti kelionių traukiniais geografiją. Vystome ne tik vietinio susisiekimo maršrutus, bet ieškome ir galimybių vežti keleivius į užsienio šalis, tad nuo šio rudens dalyvaujame šiame projekte. Keturių sostinių traukinys – sudėtingas ir ambicingas užmojis, tad pirmąjį pusmetį vyks bandomieji važiavimai, kurių rezultatai ateityje leis paslaugą tobulinti“, – pranešime sakė L. Baužys.

Kelionė traukiniu iš Vilniaus į Rygą truks apie 4 val. 30 min., iš Šiaulių – apie 2 valandas.

Kelionės kaina važiuojant iš Šiaulių į Rygą kainuos nuo 16 eurų, iš Vilniaus – nuo 23 eurų. Traukinio bilietai Vilnius-Kijevas kainuos nuo 50 eurų. Pastariesiems keliautojams reikės turėti tranzitines Baltarusijos vizas.