Pigios oro linijos „Ryanair“ ir „Wizz Air“ dėl apmokestintų bagažų gavo baudas
Ke­liau­to­jų pa­si­pik­ti­ni­mą ir su­maiš­tį dėl ap­mo­kes­tin­to ba­ga­žo su­kė­lu­sios tai­syk­lės, pi­gio­mis oro li­ni­jo­mis va­di­na­mas bend­ro­ves “Rya­nair“ ir „Wizz Air“ at­si­vi­jo di­džiu­lės bau­dos. 

Kaip praneša 15min, Italijos konkurencijos tarnyba šias bendroves nubaudė 3 ir 1 mln. eurų baudomis, tačiau suteikė 60 dienų bagažo taisyklėms pakeisti.

Kontraversiškose taisyklėse nurodyta, jog į lėktuvą nemokamai įsinešti galima tik nedidelį rankinuką, arba kuprinytę, o už visa kita reikia pakloti nuo 5 iki 25 eur. sumą.

„Rankinis bagažas yra būtina oro transporto paslaugų dalis, ir jo pervežimas turi būti leistinas be jokių papildomų mokesčių“, – teigiama pranešime spaudai. Italijos tarnyba pastabų įmonėms turėjo ir dėl nurodomos neteisingos bilieto kainos: pagal galiojančius Europos teisės aktus, į kainą turi būti įskaičiuoti ir iš karto pateikiami neišvengiami papildomi mokesčiai. O tai, kaip dabar pateikiama kaina, anot tarnybos, tėra klientų apgaudinėjimas.

Kai praėjusiais metais pigios avialinijos „Ryanair“ paskelbė, kad nuo lapkričio mėnesio planuoja keisti rankinio bagažo politiką, o tai pagrindė siekiu paspartinti keleivių įlaipinimą į orlaivius.

„Ryanair“ bagažo taisykles pernai keitė keletą kartų: sausio mėnesį buvo nurodyta, jog 2 rankinius bagažus nemokamai į lėktuvo saloną gali įsinešti tik pirmumo teisę išsipirkę keleiviai, o be pirmumo teisės galėjo pasiimti vieną mažą kuprinę/rankinuką, o didesnį lagaminą galima buvo priduoti nemokamai, tačiau lapkričio mėnesį taisyklės buvo sugriežtintos: pirmumo teisės neturintiems keleiviams už antrąjį bagažą iki 10 kg tenka sumokėti nuo 6 iki 25 eurų.

„Ryanair“

Tuo metu „Wizz Air“ naujas taisykles paskelbė praėjusių metų birželį, kurias dar kartą pakeitė lapkritį, kurios supanašėjo su „Ryanair“ taisyklėmis: keleiviams tenka mokėti už antrąjį bagažą.

„Wizz Air“

.