Pigiausių kasdienių maisto prekių paklausa didėja
Pi­giau­sių mais­to pre­kių pa­klau­sa pir­mą šių me­tų ket­vir­tį au­go be­veik 20 proc., pa­ly­gin­ti su ati­tin­ka­mu lai­ko­tar­piu per­nai. 

Kaip pranešė lietuviška sprekybos tinklas „Maxima“, per nepilnus tris šių metų mėnesius dešimties pigiausių maisto prekių krepšelio prekių nupirkta per 4,3 mln. vienetų, tuo tarpu pernai tuo pat metu jų buvo parduota apie 3,5 mln. vienetų. Palyginti su pernai metais, labiausiai išaugo olandiško sūrio bei riebalų tepinio paklausa.

Ir toliau stebės situaciją

Pasak parduotuvių tinklo „Maxima“ vadovų, tai esą praeitų metų rugsėjo mėnesio pabaigoje sumažintų dešimties perkamiausių maisto prekių kainų rezultatas.

„Ir toliau stebime tendenciją, jog sumažintos kasdienių maisto prekių kainos neliko nepastebėtos pirkėjų. Praėjus pusmečiui po to, kai atpiginome 10-ies pigiausių prekių krepšelį, pastebėjome, kad jo paklausa kiekvieną savaitę nuosekliai augo“, – sakė „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Jos teigimu, suskaičiuota, kad nuo praėjusių metų rugsėjo pabaigos iki šios dienos, pigiausio prekių krepšelio prekių nupirkta per 9,6 mln. vienetų. Dešimties pigiausių prekių kaina šiandien siekia 6,05 eurų, o tai yra apie 0,91 euro mažiau nei jos kainavo iki kainų sumažinimo.

Daugiau nupirkta sūrio, pieno

„Maximos“ komercijos vadovės V. Drulienė teigimu, per pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai, labiausiai išaugo pigiausio olandiško sūrio paklausa – jo nupirkta net 26 kartais daugiau. Per pus išaugo riebalų tepinio paklausa. Taip pat apie 40 proc. daugiau nupirkta 2,5 proc. riebumo pieno, kiaušinių bei makaronų sraigteliais.

Pasak V. Drulienės, vien šių dešimties kasdienių pigiausių maisto prekių atpiginimas per metus pirkėjams leis sutaupyti apie 1 mln. eurų.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ žada ir toliau stebėti maisto produktų kainas rinkoje. Pigiausios maisto prekių kainos nuolatos bus stebimos ir kituose didžiausiuose Lietuvos prekybos tinkluose ir bus siekiama užtikrinti, kad minėtų dešimties kasdienių maisto prekių kaina „Maximos“ parduotuvėse išliktų mažiausia.

Sumažintų kainų 10-ies kasdienių pigiausių maisto prekių krepšelis:

1 Tepusis riebalų tepinys „Baira“ [400 g pakuotė] 0,47 €

2 Makaronai (sraigteliais) „Optima linija“ [400 g pakuotė] 0,20 €

3 Grikių kruopos „Optima linija“ [800 g pakuotė] 0,85 €

4 Kiaušiniai „Optima linija“, M dydžio [10 vnt.] 0,99 €

5 Olandiškas „Farm Milk“ sūris, 45 proc. riebumo [300 g. sveriamas]* 1,16 €

6 Saulėgrąžų aliejus „Optima linija“ [1 l butelis] 0,89 €

7 Virta „Laukuvos“ dešra, II rūšies [1 kg] 0,69 €

8 Juoda raikyta „Malūno“ duona [700 g pakuotė] 0,26 €

9 Pienas „Optima linija“, 2,5 proc. riebumo [0,9 l maišelis] 0,35 €

10 Raikytas „Malūno“ batonas [300 g pakuotė] 0,19 €

*olandiškas „Farm Milk“ , 45 proc. riebumo sūris parduodamas sveriamas, kurio 1 kg kaina 3,85 Eur