Perka žurnalą „Time“
De­be­sų kom­piu­te­ri­jos įmo­nės „Sa­les­for­ce“ va­do­vas Mar­cas Be­niof­fas ir jo žmo­na Lyn­ne už 190 mln. JAV do­le­rių įsi­gis gar­sų­jį žur­na­lą „Ti­me“, ta­čiau tai as­me­niš­kas jų san­do­ris, ne­su­si­jęs su „Sa­les­for­ce“ kom­pa­ni­ja, ku­rio­je M. Be­niof­fas yra val­dy­bos pir­mi­nin­kas bei vie­nas iš įkū­rė­jų.

„Time“ parduodančios įmonės „Meredith Corporation“ pranešime taip pat sakoma, kad Benioffai nedalyvaus priimant žurnalistinius ir veiklos sprendimus, juos toliau priims dabartinė „Time“ vadovų komanda.

„Time“ galia visada buvo unikalus gebėjimas pasakoti žmonių istorijas bei problemas, kurios mus paveikia ir suvienija. Tai yra mūsų istorijos ir kultūros lobynas. Mes reiškiame didžiulę pagarbą jų organizacijai bei jaučiamės pagerbti galėdami vadovauti šiam legendiniam prekės ženklui“, – tviteryje rašė M. Benioffas.

Naujaisiais savininkais džiaugėsi ir „Time“ vadovybė. „Visos „Time“ komandos vardu džiaugiamės galėdami pradėti naują skyrių mūsų istorijoje. Negalime net įsivaizduoti geresnių „Time“ vadovų nei Marcas ir Lynne Benioffai. Komandą įkvepia jų įsipareigojimas aukštos kokybės žurnalistikai, jų pasitikėjimas darbu, kurį mes padarėme keisdami bei naujomis kryptimis plėsdami savo prekės ženklą“, – pranešime sakė „Time“ vyriausiasis redaktorius Edwardas Felsenthalis.

Sandoris bus baigtas per 30 dienų. Įsigydamas „Time“, M. Benioffas papildė kelių kitų milijardierių, kurie pastaraisiais metais įsigijo gerai žinomus leidinius, gretas. Vienas jų – „Amazon“ įkūrėjas, turtingiausias pasaulio žmogus Jeffas Bezosas, 2013 metais nusipirkęs „Washington Post“. Tais pačiais metais beisbolo komandos Bostono „Red Sox“ savininkas Johnas Henry įsigijo „The Boston Globe“, o iš biotechnologijų turtus susikrovęs milijardierius Patrickas Soon-Shiongas birželį tapo naujuoju „Los Angeles Times“ savininku. Keletą laikraščių pastaraisiais metais nusipirko ir legendinis investuotojas Warrenas Buffetas.

„Time“ įkūrė du Jeilio universiteto diplomantai Henry Luce'as ir Britonas Haddenas. Žurnalas buvo pradėtas pardavinėti 1923 metų kovą, bet, kaip ir kiti leidiniai, susiduria su nuolat mažėjančiu pardavimu ir reklamos užsakymais. Vis dėlto žurnalas ir toliau pasiekia daugiau kaip 100 mln. skaitytojų spausdintiniu pavidalu ir internetu.