Paskola automobiliui įsigyti – be transporto priemonės įkeitimo
Au­to­mo­bi­lis dau­ge­liui as­me­nų bei šei­mų yra ta­pęs ne­at­sie­ja­mu pir­ki­niu, pa­grei­ti­nan­čiu ke­lio­nes nuo vie­no taš­ko iki ki­to bei su­tau­pan­čiu kas­die­nio lai­ko.

Nuosava transporto priemonė be jokios abejonės tampa sprendimu kiekvienam, siekiančiam savarankiškų kelionių ir patogumo. Priklausomai nuo turimų santaupų, automobiliui galimo skirti biudžeto bei šeimos poreikių galima įsigyti naudotą arba naują transporto priemonę. Kadangi didesnių pirkinių įsigijimui tenka plačiai atverti piniginę, pritrūkus santaupų kreipkitės į paskolų banką ir sužinokite daugiau informacijos apie finansavimo paslaugas. Kadangi kiekviena paskola yra finansinis įsipareigojimas, dar prieš priimant sprendimą teikti paraišką bankui, yra rekomenduojama kartu su specialistų pagalba įvertinti asmenines skolinimosi galimybes. Asmeniniai finansų ekspertai apžvelgia asmens ar šeimos, siekiančios gauti paskolą, uždirbamas pajamas, jei yra – turimus įsipareigojimus, kredito istoriją ir pateikia rekomendacijas paskolos atžvilgiu.

Dar prieš pildant paraišką paskolai gauti, rekomenduojama apgalvoti, kokį automobilį bus norima įsigyti. Pirmiausia, patariama nuspręsti, ar bus perkamas naudotas, ar naujas automobilis. Specialistai rekomenduoja nutarti, kokio gamintojo, modelio, pagaminimo metų transporto priemonę bus norima įsigyti ir tokiu būdu preliminariai, atsižvelgiant į tendencijas rinkoje, įvertinti jos galimą kainą, kuri taps orientyru pildant paraišką paskolai gauti. Paskola finansuoja dalį arba visą automobilio kainos sumos, o norint įsigyti naują transporto priemonę, gali prireikti didesnio finansavimo. Jeigu reikiama pasiskolinti suma yra pakankamai didelė, specialistai rekomenduoja atlikti tam tikrą treniravimąsi, kuris leis pastebėti, ar gaunamų šeimos pajamų pakanka ne tik kasdienėms išlaidoms apmokėti kaip komunalinės paslaugos, įvairūs mokesčiai, degalai, maisto produktai, gėrimai, būtinos išlaidos vaikams ir pan., bet ir nebus susiduriama su nesklandumais ateityje grąžinant įsipareigojimą. Šios „treniruotės“ metu rekomenduojama mažiausiai 3 mėnesių laikotarpyje atsidėti tam tikrą pinigų sumą ir stebėti savo pajamas bei išlaidas. Teigiamu finansavimo atveju ateityje, kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis reikės mokėti įmokas bankui. Specialistų teigimu, paskola neturi tapta finansine našta ar galvos skausmu, todėl yra būtina tinkamai įvertinti asmenines skolinimosi galimybes.

Dar vienas aspektas, į kurį patariama atkreipti dėmesį renkantis automobilį – ar juo planuojate važinėtis ilgesnį laiko tarpą, ar, pavyzdžiui, po metų laiko, naujai įsigytą transporto priemonę norėsite pakeisti kita. Kadangi teigiamu finansavimo atveju paskola dažniausiai suteikiama ilgesniam negu vienerių metų laikotarpiui, specialistai pataria atidžiai apgalvoti, kokią pinigų sumą reikia pasiskolinti, tačiau dera paminėti, jog bet koks finansinis įsipareigojimas gali būti grąžintas anksčiau laiko negu nurodyta paskolos sutartyje. Jeigu šeima po kelių metų planuoja įsigyti naują, erdvesnę transporto priemonę, pirmajam automobiliui patariama rinktis kainuojantį pigiau.

Vartotojų patogumui, paskolos automobiliui įsigyti yra suteikiamos be transporto priemonės įkeitimo ar pradinio įnašo. Taip pat finansavimo davėjas suteikia galimybę individualiai pasirinkti, kokių pagaminimo metų, modelio, spalvos ir bet kokių kitų parametrų automobilį bus norima įsigyti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog transporto priemonę yra būtina išsirinkti mėnesio laikotarpyje, o esant būtinybei, automobilio savininkas bankui galės pateikti reikiamus dokumentus, įrodančius automobilio pirkimą. Be jokios abejonės nusipirkus automobilį tam tikrą pajamų dalį reikia skirti tokioms išlaidoms kaip draudimas, degalai, jeigu buvo įsigyta naudota transporto priemonė – jos remontui, detalių keitimui ar naujoms padangoms. Paskola automobiliui gali finansuoti ne tik transporto priemonės pirkimą, bet ir minėtų kitų išlaidų, susijusių su pirkiniu, padengimą.

Užs. Nr.: KM-2567