Pajūryje stiprus vėjas laužė medžius, ribojama laivyba
Ug­nia­ge­siai gel­bė­to­jai dėl tre­čia­die­nio nak­tį siau­tu­sio vė­jo pa­da­ri­nių sep­ty­nis kar­tus vy­ko ša­lin­ti ant ke­lių nu­vir­tu­sių me­džių. Klai­pė­dos jū­rų uos­te dėl su­dė­tin­gų oro są­ly­gų nuo an­tra­die­nio ri­bo­ja­ma lai­vy­ba, pra­ne­šė uos­to at­sto­vė Do­vi­lė Rin­gis.

„Laivyba šiuo metu ribojama, pradėta riboti vakar maždaug apie pietus. Naktį vėjo greitis buvo pasiekęs iki 27 metrų per sekundę – toks greitis užfiksuotas 4 val. Bangos aukštis naktį buvo apie 5 metrai. Vėjas nerimsta, sinoptikai sako, kad gali siekti iki 32 metrų per sekundę“, – trečiadienio rytą BNS sakė D. Ringis.

Įplaukimo į uostą laukia 8 laivai. Pasak uosto atstovės, tai nereiškia, kad visi laivai negali įplaukti dėl audros, – gali tiesiog nebūti laisvų krantinių.

Ugniagesiai vyko šalinti dėl vėjo nuvirtusių medžių

Per incidentus nei žmonės, nei jų turtas nenukentėjo, BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus atstovas.

Meteorologai prognozavo, kad vėjo gūsiai vakariniuose šalies rajonuose naktį sieks 15–20 metrų per sekundę, pajūryje – 22–27.

Ketvirtadienio rytą pajūryje vis dar siaučia 28–32 metrų per sekundę vėjas, jis turėtų aprimti iki pietų.