Naujas mokestis skatintų įsigyti naujesnius automobilius?
 Vy­riau­sy­bė kol kas ne­siū­lo la­biau ap­mo­kes­tin­ti ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to (NT), tuo me­tu siū­ly­mas ap­mo­kes­tin­ti tar­šius au­to­mo­bi­lius ga­li bū­ti tei­kia­mas Sei­mui. Fi­nan­sų vi­ce­mi­nis­trė Lo­re­ta Mas­ka­lio­vie­nė sa­ko, jog toks mo­kes­tis ga­lė­tų bū­ti įves­tas, kar­tu ska­ti­nant ma­žiau tar­šių au­to­mo­bi­lių įsi­gi­ji­mą.

„Jeigu sutarsime dėl dviejų dalykų – mokestis plius skatinamasis variantas, gal ir teiksime, bet kol kas sutarimo nėra“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete trečiadienį sakė L. Maskaliovienė.

Premjeras Saulius Skvernelis rugpjūtį teigė, kad turėtų būti svarstomos priemonės skatinti gyventojus rinktis mažiau taršius automobilius, tačiau visuotinio automobilių mokesčio Vyriausybė nesvarsto.

Anot premjero, gali atsirasti papildomas registracijos mokestis taršiems automobiliams, bus ieškoma galimybių ir paskatų gyventojams įsigyti mažiau taršų automobilį. Konkrečių priemonių S. Skvernelis neatskleidė, tačiau pabrėžė, kad nekalbama apie PVM subsidiją.

Finansų ministras Vilius Šapoka liepą yra sakęs, kad sprendimai dėl automobilių mokesčio galėtų paaiškėti rudenį. Pasak jo, papildomos lėšos galėtų būti naudojamos skatinti žmones įsigyti ekologiškesnes transporto priemones, tačiau konkrečių priemonių taip pat neįvardijo.

Seimas pavasario sesijoje nepritarė Vyriausybės siūlymui 0,3 proc. tarifu apmokestinti antrą ir daugiau vieno žmogaus turimus būstus. Po šio sprendimo S. Skvernelis birželį yra pareiškęs, kad NT mokesčiui dabar nėra tinkamas metas.

V. Šapoka interviu BNS rugsėjo pradžioje teigė, kad Vyriausybė rudenį neketina teigti naujo pasiūlymo dėl NT apmokestinimo, tačiau Seimas yra laisvas apsispręsti – grįžti prie Vyriausybės pasiūlyto modelio ar svarstyti kažkokias savo iniciatyvas.