Modernus gydymas šalčiu padeda ir svorį mesti
Nuo se­nų lai­kų šal­tis bu­vo tai­ko­mas kaip gy­dy­mo prie­mo­nė. Drus­ki­nin­kų „Grand SPA Lie­tu­va“ pa­si­le­pin­ti ir svei­ka­tą su­stip­rin­ti ga­li­ma ne tik šil­to­mis pro­ce­dū­ro­mis, bet ir šal­čiu. Gy­dy­to­jai jau de­šimt­me­tį sa­vo sve­čiams krio­ka­bi­no­se siū­lo mo­der­nias šal­dy­mo pro­ce­dū­ras – krio­te­ra­pi­ją. „Kas tai jau yra iš­ban­dę, at­vy­kę ki­tą­kart pa­tys vėl tei­rau­ja­si“, – sa­kė „Grand SPA Lie­tu­va“ gy­dy­to­ja Da­lia Vo­sy­lie­nė.

Kiekvienam žinoma, kad patyrus traumą praverčia kuo skubiau uždėtas ledo kompresas. Ledas mažina tinimą, skausmą, padeda patempus sausgysles, susimušus. Apie teigiamą šalčio efektą savo kūriniuose rašė senovės gydytojai, tokie kaip Hipokratas, Galenas, Avicena ir kiti.

Grūdina ir mažina alergiją

Kai mokslininkai sukūrė kriokabiną, kurioje visą žmogaus kūną nuo 0,5 iki 3 minučių gali paveikti 110–160 laipsnių šaltis, „Grand SPA Lietuva“ reabilitacinio gydymo komanda, remdamasi ilgalaike darbo patirtimi, šias procedūras skiria esant įvairiems negalavimams. „Procedūros labai efektyvios alergiškiems žmonėms (netinka tik turintiems alergiją šalčiui). Iškart po procedūrų poveikio dar nebus, bet atvykę po kurio laiko žmonės sako, kad tais metais alerginė reakcija buvo mažesnė“, – pasakojo gydytoja D. Vosylienė.

Išgirdus apie kriokabinoje esantį 110–160 laipsnių šaltį, baimintis nereikėtų. „Tai sausas šaltis, sukuriamas azoto garais. Jį žmogus jaučia visai kitaip. Be to, procedūra trunka tik iki 3 minučių“, – sakė gydytoja.

Kriokabinos procedūros, galima sakyti, užgrūdina žmogų. Ir tai suprantama. Nuo seno žmonės grūdinosi maudydamiesi šaltame vandenyje. Čia užsigrūdinti bei sustiprinti imunitetą galima per kelis kelių minučių seansus. Pasak gydytojos, tai puiki ūmių respiratorinių, širdies ir kraujagyslių, plaučių ir bronchų, endokrininių ir imuninių lėtinių, stuburo ligų profilaktika. Vaikams gydytojai šių šalčio procedūrų nerekomenduoja. Paaugliai jau galėtų jas išbandyti.

Gerina nuotaiką

Norintiems, kad sumažėtų alerginė reakcija, sustiprėtų imuninė sistema, sumažėtų stresas ir įtampa, depresyvi nuotaika kriokabinos procedūrą reikėtų atlikti 3–5 kartus. „Sąnarių negalavimų atvejais kriokabinoje apsilankyti galima ir 10 kartų, – teigė D. Vosylienė. – Mes šią procedūrą taikome 13 valandą, nes pusantros valandos iki krioterapijos ir tiek pat po jos negalima taikyti šildomųjų procedūrų. Po kriokabinos turi praeiti bent tiek laiko, tada bus geresnis jos poveikis.“

Kaip teigė gydytoja, kad ir kelios minutės dideliame šaltyje organizmui yra stresas. O toks stresas tonizuoja visą kūną, gerina nuotaiką, todėl kriokabinos teigiamai veikia turinčius polinkį į depresiją. Šaltis gerina ir kraujotaką. Be to, vienas seansas šalina pagirių negalavimus.

Kodėl labiau mėgsta moterys

Pasak gydytojos, šias procedūras labiau mėgsta moterys dėl paprastos priežasties – procedūros padeda mažinti svorį, nes esant dideliam šalčiui sudeginama daugiau kalorijų. Vienos procedūros metu netenkama nuo 500 iki 2000 kilokalorijų. Be to, tai ir efektyvi anticeliulitinė procedūra. „Veikiant tokiam dirbtiniam šalčiui iš organizmo šalinamas ne vanduo, o kalorijos. Jeigu po apsilankymo kriokabinoje bus maitinamasi subalansuotai, t. y. per dieną nebus suvartojama daugiau kaip 1000–1500 kcal, netrukus bus akivaizdūs rezultatai“, – tikino gydytoja.

Šaldymo procedūros plačiai taikomos ne tik medicinoje, bet ir kosmetologijoje. Gydymas šalčiu daro didžiulį stabilizavimo poveikį imuniniams ir medžiagų apykaitos procesams.

Medicinos literatūroje yra minimos perspektyvios krioterapijos kryptys. Daug iš šių procedūrų taikymo tikimasi pulmunologijoje, ginekologijoje, chirurgijoje, gastroenterologijoje, verterbologijoje, dermatologijoje, sporto medicinoje. Patirties nemažai turi sukaupę Vokietijos, Japonijos, Rusijos ir kitų šalių, kuriose krioterapija taikoma jau seniai, medikai.

. . .

Kai mokslininkai sukūrė kriokabiną, kurioje visą žmogaus kūną nuo 0,5 iki 3 minučių gali paveikti 110–160 laipsnių šaltis, „Grand SPA Lietuva“ reabilitacinio gydymo komanda, remdamasi ilgalaike darbo patirtimi, šias procedūras skiria esant įvairiems negalavimams. „Procedūros labai efektyvios alergiškiems žmonėms (netinka tik turintiems alergiją šalčiui). Iškart po procedūrų poveikio dar nebus, bet atvykę po kurio laiko žmonės sako, kad tais metais alerginė reakcija buvo mažesnė“, – pasakojo gydytoja Dalia Vosylienė.