Minimali alga Europoje: nuo 286 iki 2071 euro
Mi­ni­ma­lus at­ly­gi­ni­mas – 2071 eu­ras. Ir tai ne sva­jo­nė, bet rea­ly­bė. Tie­sa, Liuk­sem­bur­ge ir skai­čiuo­jant at­ly­gi­ni­mą „ant po­pie­riaus“.

2019 m. sausio 1 d. „Eurostat“ duomenimis, kuriuos skelbia tinklaraštis Euroblogas.lt, didžiausia minimali alga iki mokesčių Europos Sąjungoje mokama būtent Liuksemburge. Antras pagal dydį minimalus atlyginimas – Airijoje (1656 euro), trečias – Olandijoje (1616 eurų).

Lietuvoje mokamas 555 eurų minimalus atlyginimas „ant popieriaus“ yra tryliktas ES sąraše tarp 22 valstybių, kuriose yra nustatyta minimali alga. Danijoje, Italijoje, Kipre, Austrijoje, Suomijoje ir Švedijoje nėra minimalaus atlyginimo.

Tiesa, per metus Lietuva iš priešpaskutinės vietos šoktelėjo į sąrašo viduriuką iš esmės vien dėl įvykdytos reformos, kai buvo sujungti darbdavio ir darbuotojo mokesčiai, todėl minimalus atlyginimas šoktelėjo nuo 400 iki 555 eurų. Pagal senąją sistemą ši minimali alga „ant popieriaus“ būtų 430 eurų.

Mažiausia minimali alga „ant popieriaus“ išlieka Bulgarijoje (286 eurai). Antroje vietoje nuo galo – Latvija (430 eurų), trečioje nuo galo – Rumunija (446 eurai).

Statistikos duomenis galite rasti čia.

Minimalaus atlyginimo duomenis ir perskaičiavimus pagal perkamosios galios standartą rasite čia.