Maisto ir veterinarijos tarnybos gydytojas įtariamas patvirtinęs netinkamą skerdieną
Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos pa­sie­nio ve­te­ri­na­ri­jos pos­to vy­res­ny­sis gy­dy­to­jas įta­ria­mas pa­tvir­ti­nęs sker­de­ną, ne­tu­rė­ju­sią pri­va­lo­mo ser­ti­fi­ka­to.

Klaipėdos apskrities policija ketvirtadienį pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą dėl šio veterinaro galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Įtariamos korupcijos požymiai paaiškėjo Klaipėdos Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams atliekant vienos uostamiesčio bendrovės maisto produktų kontrabandos ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ikiteisminį tyrimą, kuris dar tęsiamas.

Veterinarijos tarnybos pasienio veterinarijos posto vyresnysis gydytojas į teisėsaugininkų akiratį pateko po to, kai, įtariama, bendrovės vadovo prašymu tyčia neatliko bendrovės gabenamos prekės veterinarinio tikrinimo bei padarė atitinkamus įrašus iš Ukrainos į Europos Sąjungą atgabento krovinio su šaldyta skerdiena dokumentuose.

Muitinėje patikrintas krovinys neturėjo privalomojo veterinarijos sertifikato, tačiau šalutiniai gyvūniniai produktai vis dėlto pateko į rinką kaip žmonių vartojimui tinkamas produktas, o apie 14 tonų draudžiamos produkcijos bendrovė realizavo Lietuvoje ir Lenkijoje.

Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.