Lentvaryje statoma didžiausia Baltijos šalyse saulės elektrinė ant stogo
Lent­va­ry­je pra­de­da­mi di­džiau­sios Bal­ti­jos ša­ly­se sau­lės elek­tri­nės, iš­kil­sian­čios ant įmo­nės pa­sta­to sto­go, sta­ty­bos dar­bai.

Gavusi Europos Sąjungos finansavimą projektą įgyvendina PET ruošinių (plastikinės pakuotės, skirtos butelių pūtimo gamybai) įmonė „Retal Lithuania“.

Projekto rangovo konkursą laimėjo bendra Lietuvos ir Ispanijos saulės jėgainių rangos bendrovė „I+D Energias Lietuva“. Ji saulės elektrines išdėstys 1,4 hektarų plote. Planuojama, kad saulės elektrinės rangos darbai bus baigti iki šių metų lapkričio 30 dienos.

Projekte taip pat dalyvauja vienas didžiausių pasaulyje Izraelio įtampos keitiklių gamintojas „SolarEdge“. Taip pat Austrijos kompanija „Aerocompact“, gaminanti konstrukcijas, ir saulės modulių gamintojas „Bisol“ iš Slovėnijos.

Bendra projekto vertė siekia daugiau kaip 1 mln. eurų. Iš jų iki 469 tūkst. eurų „Retal Lithuania“ gaus iš ES struktūrinių fondų. 1389 kW galios saulės jėgainės statyba bus siekiama prisidėti prie Lietuvos atsinaujinančių energijos išteklių gamybos ir vartojimo didinimo.

„Europos Sąjunga skyrė lėšų šiam projektui, nes stengiamasi padėti Lietuvai, kaip ir kitoms Europos šalims, įgyvendinti ES reikalavimus sumažinti CO2 taršą ir pasiekti, kad iki 2020 metų 20 proc. energijos būtų gaminama iš atsinaujinančių šaltinių“, – teigė „Retal Lithuania“ energetikas Albertas Trakimavičius.

Didžioji dalis pasaulio pramonės įmonių gamybos poreikiams naudoja vis didesnę dalį energijos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių, tokiu būdu mažindamos CO2 išmetimą

„Lietuvos pramonės įmonės irgi eina tuo pačiu keliu. Tai ne tik mažina šių įmonių produktų gamybos sąnaudas, bet ir gerina įmonių konkurencingumą vietinėse ir tarptautinėse rinkose. Augant vartotojų sąmoningumui, vis didesnė jų dalis renkasi prekes, kurių gamyba neskatina klimato kaitos. Pingant naujosioms technologijoms, esu visiškai tikras, kad po dešimtmečio sunku bus rasti pramonės įmonę, kuri savo pastatų stogų neturėtų įrengtos saulės elektrinės. Bet kaip ir visur – daugiausia laimės tie, kurie pradeda pirmieji“, – sakė Martynas Nagevičius, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas.