Latviai ir estai užmirš Vilniaus IKEA? Prie Rygos atidaryta didžiausia IKEA
Šian­dien, rugp­jū­čio 30 d., Šve­di­jos bal­dų maž­me­ni­nės pre­ky­bos įmo­nė IKEA ati­da­rė pir­mą­ją sa­vo par­duo­tu­vę Lat­vi­jo­je. Di­džiau­sia Bal­ti­jos ša­ly­se IKEA par­duo­tu­vė po vie­nu sto­gu pa­siū­lys dau­giau nei 8000 bal­dų ir pre­kių na­mams. Iš jų 3000 pre­kių kai­nuos ma­žiau nei 10 eu­rų, sa­ko­ma pra­ne­ši­me spau­dai. 

„IKEA vizija, kurią norime atnešti į Latviją, yra siekis sukurti geresnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių. Pasiūlydami beveik 3000 namų prekių – nuo baldų iki namų dekoro elementų – už mažiau nei 10 eurų, norime parodyti savo įsipareigojimą Latvijos gyventojams suteikti funkcionalius, gražius, kokybiškus bet tuo pačiu metu prieinamus sprendimus ir prekes namams“, – sakė Inga Filipova, IKEA parduotuvės vadovė Latvijoje. Pasak jos, IKEA taip pat sieks geriausios pirkėjų patirties, todėl daliai baldų bus suteikiama iki 25 metų siekianti garantija, taip pat 90 dienų galimybė prekę grąžinti, jeigu dėl jos vartotojas persigalvojo.

Pasak I. Filipovos, pagrindinės naujienos, kurias IKEA atneš į Latvijos rinką, yra visiškai nauja patirtis vartotojams, kuriems visos idėjos bei sprendimai namams pateikiami po vienu stogu. Taip pat žemos kainos, platus asortimentas bei galimybė baldus jau tą pačią dieną parsivežti į namus, įskaitant ir tokias sistemas kaip spintos, virtuvės baldai.

„Prieš įžengdami į Latvijos rinką atlikome daugiau nei 30 tyrimų, kurių tikslas buvo suprasti Latvijos gyventojų poreikius ir svajones bei atitinkamai pateikti sprendimus, kad jų gyvenimas namuose taptų geresnis. Remdamiesi tyrimų ir stebėjimų išvadomis, siūlome tokius vietos rinkai pritaikytus sprendimus, kaip mažos virtuvės, namų organizavimo sistemos, vaikų kambariai skirti dviem vaikams, interjero sprendimai mažoms erdvėms“, – teigė IKEA parduotuvės Rygoje vadovė.

Didžiausia IKEA Baltijos šalyse

IKEA Rygoje bus didžiausia šio pasaulinio tinklo parduotuvė Baltijos šalyse – jos dydis siekia 34,5 tūkst. kv. m. Parduotuvė, kaip ir Lietuvoje, sudaryta iš penkių esminių dalių – pirkėjas savo kelionę pradeda ekspozicijų salėje antrame aukšte, kuris skirtas parodyti idėjoms ir interjero sprendimams. Po ekspozicijų erdvės yra prekybos salė, kurioje galima įsigyti kone visas prekes namams – nuo stalo įrankių iki namų dekoro elementų. Likusios parduotuvės dalys yra savitarnos zona, kurioje pirkėjai pasiima išsirinktus baldus ir jau tą pačią dieną gali juos parsivežti namo. Papildomų paslaugų zonos, kuriose pirkėjai gali užsisakyti prekių parvežimą į namus arba jas sugrąžinti, užsisakyti pirkimo išsimokėtinai paslaugas, užbaigia pirkėjo kelionę parduotuvėje.

Rygos IKEA parduotuvėje taip pat įrengtas 450 vietų restoranas, IKEA Bistro kavinė, kurioje parduodami lietuviams jau gerai žinomi dešrainiai ir ledai po 0,30 Eur, bei švediško maisto prekių parduotuvė, kurioje galima įsigyti tokius tipiškus švediškus maisto produktus kaip mėsos kukuliai, lašiša, bandelės su cinamonu.

Tvaraus gyvenimo namuose sprendimai

Be gero dizaino baldų ir funkcinių sprendimų namams už mažą kainą, Švedijos kompanija IKEA taip pat yra žinoma dėl savo dėmesio tvarumo iniciatyvoms. IKEA parduotuvėje Rygoje galima įsigyti daugiau nei 500 prekių, skirtų tvariam gyvenimui namuose. Taip pat dalis parduodamų baldų ir prekių yra pagamintos iš perdirbtų medžiagų.

„IKEA siekia sumažinti savo veiklos pėdsaką aplinkoje, tačiau kartu skatina ir tvarų gyvenimą namuose. Dėl šios priežasties Latvijos gyventojai IKEA parduotuvėje galės įsigyti energiją tausojančias LED lemputes, rinktis virtuves ar kėdes, pagamintas iš perdirbto plastiko. Tai ne tik tvarūs, tačiau ir dizaino apdovanojimus laimintys baldai“, – pasakojo I. Filipova.

Pats IKEA pastatas Latvijoje taip pat aprūpintas aplinką tausojančiais sprendimais: apšvietimui naudojamos tik LED lempos, saulės kolektoriai šildo vandenį, taikomos įvairios rūšiavimo technologijos.

Dėmesys šeimoms su vaikais

IKEA Rygoje bus patogi apsipirkimui šeimoms su vaikais. Daug dėmesio skirta tam, kad vaikams parduotuvės ir restorano erdvės būtų patogios: vaikams nuo 3 – 7 metų siūlomas nemokamas žaidimų kambarys „Småland, visos ekspozicijų salės sukurtos taip, kad vaikai jas galėtų išbandyti bei laisvai žaisti.

„IKEA parduotuvėje mes ne tik siūlome specialų baldų asortimentą vaikams – nuo kūdikio iki paauglio, tačiau ir įvairius sprendimus daiktams laikyti, skatinti kūrybiškumą, fizinį aktyvumą ir pan. Tuo pačiu metu siekiame, jog ir pati parduotuvė bei restoranas būtų patogūs vaikams. Norime būti ne tik baldų parduotuvė, tačiau ir vieta, kurioje šeimos gali maloniai praleisti laiką“, – sakė IKEA parduotuvės vadovė Latvijoje.

IKEA parduotuvė Rygoje yra miesto pakraštyje, 15 minučių kelio automobiliu nuo miesto centro.