Konkursą vadovauti Turto bankui laimėjo Mindaugas Sinkevičius
Vals­ty­bės ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to val­dy­to­jo Tur­to ban­ko va­do­vo kon­kur­są lai­mė­jo Min­dau­gas Sin­ke­vi­čius. Kon­kur­se da­ly­va­vo 6 pre­ten­den­tai iš 10 par­eiš­ku­sių no­rą, pra­ne­šė Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­ja.

M. Sinkevičius nuo 2010 metų vadovauja „SODRA“. Prieš tai jis dirbo UAB „Medea klinika“ vadovu.

„Siekiame, kad Turto bankas būtų profesionali, moderni, teikianti aukštos kokybės valstybės nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros paslaugas įmonė. Tokius tikslus keliame ir naujajam vadovui, kuriuos, tikiu jam pavyks įgyvendinti“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Atlikus visas procedūras, kurios numatytos konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos apraše, finansų ministras Vilius Šapoka pasirašys įsakymą dėl M. Sinkevičiaus paskyrimo VĮ Turto banko vadovu, rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai.

Tai, kad Turto banko vadovo konkursą laimėjo M. Sinkevičius, BNS anksčiau pranešė keli informuoti šaltiniai. Pats M. Sinkevičius BNS antradienį ryte nei patvirtino, nei paneigė laimėjęs atranką.

„Patvirtinti negaliu, nes oficialios informacijos apie laimėjimą neturiu (...), tikriausiai dar neinformavo. Man sunku pasakyti, nei patvirtinti galiu, nei paneigti tos informacijos“, – BNS sakė M. Sinkevičius.

Jis teigė manantis, jog jei gaus oficialių kvietimą užimti Turto banko vadovo postą, sutiksiąs. M. Sinkevičius sakė pastaruoju metu dalyvavęs keliuose konkursuose.

Antroji M. Sinkevičiaus kadencija „Sodros“ vadovo poste baigsis lapkričio 23 dieną, pranešė BNS. 2010 metais jis laimėjo konkursą, o antrai kadencijai 2014-aisiais buvo paskirtas socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimantos Pabedinskienės įsakymu.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė BNS sakė, kad netrukus bus skelbiamas naujo „Sodros“ vadovo konkursas. Jį tikimasi išrinkti laiku, iki dabartinio vadovo kadencijos pabaigos.

M. Sinkevičius turi medicinos gydytojo kvalifikaciją ir patirtį, yra viešųjų įstaigų administravimo ir naujosios viešosios vadybos magistras.

M. Sinkevičius 2016 metais Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime dėl viešųjų pirkimų buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. Tokiu statusu apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, bet šių duomenų nepakanka įtarimams pareikšti. Šiuo metu specialiojo liudytojo statusas M.Sinkevičiui yra panaikintas.

Įtarimai tuomet buvo pareikšti buvusiam „Sodros“ Informacinės sistemos plėtros skyriaus vedėjui Dainiui Kumpiui ir bendrovės „Alna“ vadovui Tomui Milakniui. Anot STT, įtariama, kad „Sodros“ skelbtame konkurse neteisėtai buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vienai įmonei laimėti konkursą.

Turto banko vadovo konkursas skelbtas jau trečią kartą. Ankstesnio konkurso reikalavimas turėti ne mažiau kaip trejų metų vadovavimo patirtį dabar sušvelnintas iki dvejų metų.

Naujas vadovas turėtų pakeisti 2017 metų lapkritį iš posto pasitraukusį Vaidotą Aleksių.