Kondicionierių paklausa išaugo dešimteriopai
Šią va­sa­rą be­ne gei­džia­miau­sia elek­tros pre­ke ta­po oro kon­di­cio­nie­rius. Iš pre­ky­bos san­dė­lių jau iš­trauk­ti ir be­veik vi­si bran­giau­si eg­zemp­lio­riai, o pir­kė­jai, ne­su­lauk­da­mi užim­tų mon­tuo­to­jų, pa­tys to­bu­li­na sa­vo elek­tro­tech­ni­nius įgū­džius ir įran­gą mon­tuo­ja pa­tys.

„Šios vasaros nė iš tolo neįmanoma lyginti su pernykšte. Kondicionierių prekyba prasidėjo gegužės pabaigoje, porą savaičių aprimo, o paskui žmonės šlavė viską. Pradėjo nuo pigiausių, kurių kaina nuo 450 eurų, ir užbaigė brangiausiais, kainuojančiais kelis tūkstančius eurų“, – „Lietuvos žinioms“ pasakojo UAB „Topo centras“ atstovas Žilvinas Kulvinskas.

Jo teigimu, šią vasarą, palyginti su pernykšte, bendrovės tinkle oro kondicionierių parduota 10 kartų daugiau.

Pagrindinė problema – eilės

Ž. Kulvinsko teigimu, yra du pagrindiniai kondicionierių tipai: montuojami ir mobilieji. Pirmuosius renkasi daugiausia įmonės, mobiliuosius – ir buitiniai vartotojai. Jie gali būti pakabinami arba pastatomi.

UAB „City-Line LT“ vadybininkas Gabrielius Norvilas teigia, kad norint bute arba name sumontuoti oro kondicionierių, reikia įrenginį vamzdeliu prijungti prie oro šaltinio, kad iš lauko patenkantis oras freono dujomis būtų atvėsinamas ir patektų į įkaitusias patalpas.

Šią vasarą kondicionierių montuotojai itin užimti. Ž. Kulvinsko teigimu, pagrindinė problema šiemet – ilgos eilės laukiant kondicionierių montavimo paslaugos. Kondicionieriaus pirkėjas turi ieškoti būdų pirkinį sumontuoti bute arba name.

„Apie kondicionierius galėčiau kalbėti valandas, bet tik ne šiuo metu, – sakė „Lietuvos žinių“ ant kopėčių pagautas kondicionierių montavimu besiverčiantis individualiosios įmonės „City Air“ savininkas Ignas Krylovas. – Šią vasarą, užsisakius montavimo paslaugą, kondicionieriaus pirkėjui tenka lauki nuo poros savaičių iki dviejų mėnesių. Paslauga, priklausomai nuo kondicionieriaus tipo ir darbų sudėtingumo, kainuoja 200–500 eurų.

Montuoja patys

Pasak „Topo centro“ atstovo, bene pusė pirkėjų, nusipirkusių paprastesnį kondicionierių, per šios vasaros kaitrą netveria kelias savaites ar mėnesį laukti montuotojo ir darbo imasi patys. „Tie, kuriems tai pirmas toks darbas, dirba pagal gamintojo instrukciją arba pasikviečia dažniau su elektronika draugaujantį bičiulį ar kaimyną, – sako Ž. Kulvinskas. – Iš tikrųjų tai nėra sudėtingas įrenginys. Profesionalas su darbu susidoroja per porą valandų, o nepatyrusiam pirkėjui pačiam jį sumontuoti gali užtrukti ir vieną ar porą dienų, bet įprastai ir sumontavus pačiam kondicionierius veikia be priekaištų.“