Kaune veiklą pradėjo Vokietijos milžinė „Hella“
Kau­no Lais­vo­jo­je eko­no­mi­nė­je zo­no­joe (LEZ) veik­lą pra­dė­jo Vo­kie­ti­jos ka­pi­ta­lo au­to­mo­bi­lių elek­tro­ni­kos ga­myk­la „Hel­la“.

Prieš 10 mėnesių apie gamyklos statybų pradžią paskelbusi Vokietijos milžinė klientams trečiadienį išsiuntė pirmąjį krovinį.

Gamyklą valdančioje bendrovėje „Hella Lithuania“ įdarbinta 70 darbuotojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų Europos Sąjungos šalių. Iš viso per trejus pirmojo plėtros etapo metus kompanija planuoja įdarbinti apie 250 darbuotojų.

Apie 8 tūkst. kvadratinių metrų plotą užimanti automobilių elektronikos gamykla Kauno LEZ pastatyta „plyno lauko“ 8,9 hektaro teritorijoje. Nuo statybų pradžios 2017 metų spalį čia iškilo ir buvo įrengtos 3 700 kv. m gamybinės patalpos, 2 300 kv. m sandėlis ir 2 000 kv. m administracinis pastatas.

Tai pirmasis „Hella Lithuania“ gamyklos modulis iš keturių suplanuotų. Pirmojo modulio erdvės pakaks artimiausių metų plėtrai ir gamybinių pajėgumų auginimui. Pirmojo plėtros etapo metu planuojamos 30 mln. eurų investicijos į ilgalaikį turtą.

Šiuo metu čia vykdoma pirmojo produkto „BiLED HighBeam“ – spausdintų elektronikos schemų (Printed Circuit Board Assembly – PCBA) serijinė gamyba. Šios schemos montuojamos į Europoje gaminamų automobilių priekines lempas. Planuojama, kad Kauno LEZ įsikūrusioje gamykloje veiklą pradėjusi gamybos linija per metus pagamins per 1 mln. schemų, o pirmoji šių schemų siunta klientui iškeliavo jau rugpjūčio viduryje.

Tarptautinė šeimos valdoma kompanija „Hella“ valdo 125 padalinius daugiau nei 35 šalyse. Bendrovėje dirba per 40 000 darbuotojų, iš kurių 7 425 – tyrimų ir plėtros srityje. „Hella“ grupės fiskalinių metų pardavimų pajamos siekia 7,1 mlrd. eurų.