J. Varanauskienė: „Sodra“ visuomet siekia skaidrumo
„Sod­ros“ va­do­vo kon­kur­są lai­mė­ju­si šio fon­do vy­riau­sio­ji pa­ta­rė­ja, šei­mos fi­nan­sų eks­per­tė Ju­li­ta Va­ra­naus­kie­nė tei­gia nu­spren­du­si da­ly­vau­ti kon­kur­se, pa­lan­kiai ją įver­ti­nus bu­vu­siam va­do­vui ir pa­svė­ru­si sa­vo ga­li­my­bes. Ji kol kas ne­atsk­lei­dė sa­vo pri­ori­te­tų.

„Kodėl nusprendžiau dalyvauti konkurse? Pašnekėjome su buvusiu vadovu (Mindaugu Sinkevičiumi – BNS) ir jis pasakė savo nuomonę, kad galėčiau, sugebėčiau, tvarkyčiausi. Tada pati pasitikrinau, ar tikrai galėčiau, – ir tiesiog priėmiau šitą iššūkį“, – sakė J. Varanauskienė.

Paprašyta įvardyti savo stipriąsias savybes, ji nurodė išsilavinimą, patirtį privačiame sektoriuje ir socialinio draudimo srities išmanymą. „Ir išsilavinimas, ir patirtis komerciniame sektoriuje, ir tai, kad dabar „Sodroje“ – ir visoje socialinio draudimo sistemoje – vyksta nemažai pakeitimų, reformų, ir kadangi aš su jomis augu, dirbu, dalyvauju, tai tiesiog ir šitas išmanymas, konkretus, specifinis“, – kalbėjo ji.

J. Varanauskienė kol kas nesiėmė vardyti savo veiklos prioritetų, motyvuodama, kad į naujas pareigas 4 metų kadencijai bus paskirta, kai bus gautos teisėsaugos institucijų išvados.

Pasiteiravus, ar „Sodra“ skirs deramą dėmesį skaidrumui, turint omenyje ankstesnius teisėsaugos tyrimus dėl fondo viešųjų pirkimų, J. Varanauskienė teigė, kad tai visuomet yra svarbus klausimas. „Man atrodo, kad „Sodra“ kaip institucija visuomet skaidrumo siekė ir siekia. Ir tie atviri duomenys, ir tos atviros „Sodros“ dalykai – matau tai kaip darbą, kurį galima sėkmingai tęsti toliau“, – sakė J. Varanauskienė, konkurse įveikusi 4 pretendentus.

„Sodros“ vyriausiąja patarėja J. Varanauskienė pradėjo dirbti 2017 metų kovą, ji buvo atsakinga už ekonominius tyrimus bei analizę, ekspertinį konsultavimą formuojant socialinio draudimo politiką. 2016 metų pabaigoje ji paliko vieną didžiausių šalyje SEB banką, kur nuo 2004 metų dirbo šeimos finansų eksperte. Iki tol ji 8 metus dirbo tuometinio Vilniaus banko (dabar – SEB) Kauno padalinyje.

„Lietuvos žinių“, BNS inf.