Individualią veiklą jau vykdo 137 tūks. asmenų
Per pir­mus du šių me­tų mė­ne­sius in­di­vi­dua­lią veik­lą pa­gal pa­žy­mą vyk­dan­čių gy­ven­to­jų skai­čius, pa­ly­gin­ti su tuo pa­čiu lai­ko­tar­piu per­nai, iš­au­go 15 proc. – nuo 119 tūkst. iki be­veik 137 tūks­tan­čių.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pranešė, kad individualią veiklą pagal pažymą įregistravę asmenys šiais metais daugiausia vykdė keleivinio sausumos transporto, kirpyklų ir kitų grožio salonų, švietimo, draudimo agentų ir brokerių, užsakomojo pardavimo paštu arba internetu veiklas.

„Palyginti šių ir praėjusių metų duomenis, daugiausia išaugo gyventojų, teikiančių pašto ir pasiuntinių (kurjerių) (83 proc.), keleivinio sausumos transporto (77 proc.), statybos baigimo ir apdailos (40 proc.), kirpyklų ir grožio salonų (21 proc.), variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto (15 proc.) paslaugas, skaičius“, – pranešime sakė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Taip pat pastebima, kad daugėja individualią veiklą pagal pažymą vykdančių gyventojų, kurie verslui pradėti reikalingus dokumentus išsiima e. būdu, per Mano VMI. „Šių metų sausio – vasario mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, internetu, nekeldami kojos iš namų, individualią veiklą pagal pažymą įregistravo apie 29 proc. daugiau gyventojų“, – teigė S. Aliukonytė-Šnirienė. Ji pažymėjo, kad smulkieji verslininkai internetu, naudodamiesi VMI e. paslaugomis, gali ne tik pradėti veiklą, bet ir tvarkyti individualios veiklos apskaitą nemokama virtualaus buhalterio i.APS programa.

VMI primena, kad nauja e. paslauga, virtualiu buhalteriu i.APS, gali naudotis visi individualią veiklą pagal pažymą vykdantys gyventojai, taip pat ir įsigijusieji verslo liudijimą, kurie veda supaprastintą apskaitą. Gyventojams, kurie pajamų ir išlaidų žurnalą pildo internete, VMI sistemoje, nebereikia pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog „popieriai“ laikui bėgant pasimes. Be to, i.APS tvarkomų duomenų pagrindu, įvertinus iš kitų šaltinių gautą informaciją, bus apskaičiuotos gyventojo veiklos pajamos bei išlaidos ir šie duomenys bus įkelti į preliminarią pajamų deklaraciją 2020 metais, ją beliks tik pateikti. Greitai programoje gyventojai galės matyti ir apskaičiuotas mokėtinas GPM, PVM bei „Sodros“ administruojamų mokesčių: PSD ir VSD, įmokų sumas. Taigi, nebereikės ieškoti įrankio mokesčiams skaičiuoti, aiškintis, kaip jie apskaičiuojami, atlikti skaičiavimus, juos bus galima ir patogiai susimokėti – mokėjimo nurodymas bus suformuotas automatiškai, naudotojui reikės tik pasirinkti savo banką.

VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i.APS, VMI sistemoje, galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti vesti apskaitą e. būdu galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS.

Reikalinga profesionalių buhalterių pagalba tvarkant individualios veiklos apskaitą? Kreipkitės