Estijos policija sulaikė milijonų eurų vertės kriptovaliutos pavogusį vyrą
Vie­nas es­tas, ga­li­mai pa­vo­gęs krip­to­va­liu­tos, ku­rios ver­tė – mi­li­jo­nai eu­rų, ir pra­lo­šęs jos di­džią­ją da­lį lo­ši­mo na­muo­se, jau pus­me­ti lai­ko­mas areš­ti­nė­je, in­for­ma­vo dien­raš­tis „Pos­ti­mees“.

Estijos teisėsauga 30 metų Denissas Einasto suėmė šių metų pavasarį. Jo kompiuteryje buvo aptikta didžiulė, kelių terabaitų duomenų bazė – joje buvo penkių įvairių kriptovaliutų ir svetainių prieglobos elektroninių aplinkų vartotojų vardų ir slaptažodžių.

Prokurorė Piret Paukštys nurodė, kad įtariamasis net penkerius metus piktnaudžiavo šiais duomenimis, bet pripažino, jog vis dar negali pasakyti, iš kur D. Einasto juos gavo.

„Per procedūras to dar nebuvo nustatyta“, – „Postimees“ sakė P. Paukštys.

Kaip bebūtų, vyrui pavyko tapti milijonieriumi: kaip įtaria prokurorai, D. Einasto prisijungdavo prie pavogtų paskyrų ir persiųsdavo ten laikytus bitkoinus į savo paties paskyrą.

„Remiantis pateiktais kaltinimais, Einasto tokiu būdu užsidirbo daugiau kaip 3 mln. eurų“, – pažymėjo P. Paukštys.

Kadangi nusikaltimai susiję su kriptovaliutomis, kurių vertė nuolat svyruoja, tyrėjamas sunku nustatyti tikslią neteisėtai gautų pajamų sumą.

Pasak teisėsaugos, nusikaltimų metu D. Einasto faktinės pajamos buvo 3 mln. eurų didesnės nei deklaruota. Vis dėlto tuo metu, kai bitkoino vertė buvo didžiausia, vyro pavogtų lėšų vertė galėjo siekti net 30 mln. eurų.

Prokurorai nustatė, kad D. Einasto, esantis didelis pokerio entuziastas, pralošė didžiąją dalį nelegalių pajamų lošimo namuose, o mažiau nei 300 tūkst. eurų išplovė. Šią sumą įtariamasis pervedė tėvui, o šis išgrynino pinigus ir grąžino sūnui.

Dalį šių pinigų D. Einasto pervedė jam pačiam priklausančioms kompanijoms kaip paskolas einamosioms išlaidoms.

Prokurorų prašymu buvo areštuotos įvairių kriptovaliutų sumos ir butas Tartu mieste.

Tyrimą sunkina faktas, kad nusikaltimų aukos gyvena kitose šalyse visame pasaulyje, o jų vardai nėra žinomi.