Estijos e. parašo sprendimų bendrovė ketina kurtis Vilniuje
Lie­tu­vo­je pa­slau­gas tei­kian­ti Es­ti­jos au­ten­ti­fi­ka­vi­mo ir mo­bi­lio­jo par­ašo spren­di­mų bend­ro­vė „SK ID So­lu­tions“ stei­gia pa­da­li­nį Vil­niu­je. Šį spren­di­mą ga­li­mai lė­mė ir es­tus pa­sie­kę sig­na­lai dėl pla­nuo­ja­mų re­gu­lia­vi­mo po­ky­čių Lie­tu­vo­je, ra­šo „Vers­lo ži­nios“.

„Norime iki šių metų pabaigos Lietuvoje įkurti „SK ID Solutions“ padalinį arba antrinę bendrovę. Jaučiame, kad tam jau turime gana didelę klientų bazę“, – per pristatymą Estijos ambasadoje sakė „SK ID Solutions“ vadovas Kalevas Pihlas.

VŽ duomenimis, Lietuvos valdžia gyventojų tapatybės nustatymo ir patvirtinimo sprendimus nori išlaikyti savo rankose arba bent jau šalies jurisdikcija. Jokių sprendimų, patvirtintų teisės aktais, šiuo metu nėra. Bet Vidaus reikalų ministerija (VRM) tokią poziciją, bendraudama su verslu, yra išsakiusi.

Pasak dienraščio, iš dalies dėl to „SK ID Solutions“, kurios m. parašo sprendimus šiemet liepą pradėjo naudoti trys didieji Lietuvos ryšio operatoriai, nutarė steigti bendrovę Lietuvoje. VRM oficialių komentarų šia tema kol kas neteikia.