Didžiausioje danų kiaulų fermoje – maro protrūkis
Di­džiau­sios Lie­tu­vo­je kiau­lių au­gin­to­jos Da­ni­jos ka­pi­ta­lo bend­ro­vės „I­da­vang“ fer­mo­je Ak­me­nės ra­jo­ne nu­sta­ty­tas af­ri­ki­nio kiau­lių ma­ro pro­trū­kis – fer­mo­je au­gi­na­ma 19,5 tūkst. kiau­lių, pra­ne­šė Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba.

Tarnyba pranešė, kad „Skabeikių“ komplekse atliktas skubus tyrimas, kai per pastarąsias tris dienas nugaišo 24 kiaulės. Visos komplekse auginamos kiaulės bus nugaišintos.

„Idavang“ generalinis direktorius Saulius Leonavičius sako, jog kol kas nėra aišku, kaip liga galėjo pakliūti į saugų kompleksą.

„Kompleksas atitinka aukščiausius biosaugos reikalavimus, jame įdiegtos ir naudotos visos ypatingos saugos priemonės. Kol kas mes nežinome, kaip užkratas galėjo patekti į kompleksą. Šiuo metu tai – pats svarbiausias klausimas, į kurį ieškome atsakymo“, – pranešime spaudai cituojamas S. Leonavičius.

Anot jo, bendrovė atlieka savarankišką vidaus tyrimą, norėdama išsiaiškinti, kodėl maras pateko į fermą.

„Idavang“ skelbia, kad 19,5 tūkst. kiaulių banda yra apdrausta, o draudimo įmonė informuota apie situaciją.

2014 metų vasarą dėl kiaulių maro „Idavang“ Rupinskų komplekse Ignalinos rajone teko sunaikinti maždaug 19 tūkst. kiaulių.

Praėjusią savaitę maras nustatytas Akmenės rajone, Papilės seniūnijos 4 kiaulių šeimos ūkyje, o „Skabeikių“ kompleksas pateko į 10 kilometrų priežiūros zoną, todėl jam buvo laikinai neleidžiama parduoti ar išvežti gyvų kiaulių, kiaulienos ir jos produktų.