Dėl stipraus vėjo – Klaipėdos uoste ribojama laivyba
Bal­ti­jos jū­ro­je siau­čiant stip­riam vė­jui ir di­de­liam ban­ga­vi­mui, tre­čia­die­nį nuo ry­to uos­te ri­bo­ja­ma lai­vy­ba, pra­ne­šė uos­to at­sto­vė. Ti­ki­ma­si, kad vė­jas ap­rims ket­vir­ta­die­nį par­yčiais.

„Įplaukimo į Klaipėdos uostą laukia trys laivai, tarp jų ir dujovežis „Arctic Princess“. Laivas į uostą antradienį negalėjo įplaukti, nes tokio tipo laivams yra tam tikri apribojimai – jie gali įplaukti tik geromis oro sąlygomis ir tik šviesiu paros metu“, – BNS atsiųstame komentare teigė Dovilė Ringis.

Antradienį į uostą turėjęs įplaukti „Arctic Princess“ su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu įplauks vėliau, nurimus vėjui ir bangavimui.

Pasak D. Ringis, 11 val. duomenimis, vėjo greitis uostamiestyje buvo apie 18 metrų per sekundę, gūsiuose jis siekė 23 metrų per sekundę

„Bangų aukštis jūroje siekia 3–4 metrus. Prognozuojama, kad vėjas didžiausią piką turėtų pasiekti 16–18 val. gūsiuose jo greitis gali būti iki 28 metrų per sekundę. Tikimasi, kad vėjas aprims tik ketvirtadienį paryčiais“, – sakė D. Ringis.