Dėl naujo streiko „Ryanair“ atšaukia 400 skrydžių
Skry­džių bend­ro­vės „Rya­nair“ pi­lo­tai ren­gia dar vie­ną strei­ką. Šį kar­tą prie jo pri­si­jun­gia Ny­der­lan­dų ir Vo­kie­ti­jos pi­lo­tai. Eu­ro­po­je at­šau­kia­ma ma­žiau­siai 400 skry­džių.

Daugiausia streikuojančiųjų – Vokietijoje. Vienos profesinės sąjungos teigimu, darbe šį penktadienį nepasirodys beveik 500 vokiečių pilotų, tai paveiks šimtus skrydžių, vienas jų – iš Vilniaus į Berlyną.

Dėl penktadienį vykstančio Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotų streiko Belgijoje gali būti atšaukta per 100 skrydžių, teigia Belgijos žiniasklaidos grupės „Tests-Achats“ ekspertai. Anot šios grupės, kuri koordinuoja keleivių, norinčių gauti kompensacijas iš oro linijų, veiksmus, šis pilotų streikas sujauks apie 15 tūkst. keleivių planus.

Belgijoje dėl streiko labiausiai nukentės Šarlerua oro uostas, esantis per 80 km nuo Briuselio, pietinėje šalies dalyje, iš kurio atliekama dauguma šios aviacijos bendrovės skrydžių. Briuselio tarptautiniame Zaventemo oro uoste bus atšaukta tik apie 25 skrydžius.

Situaciją apsunkina tai, kad „Ryanair“ pilotai streikuoja ir kaimyninėse valstybėse – Nyderlanduose ir Vokietijoje, taip pat Airijoje bei Švedijoje.

Su nepatogumais susidurs apie 50 tūkst. keleivių, jie turėjo būti įspėti. Žmonėms siūlomos kompensacijos bei alternatyvūs maršrutai.

Airijos bendrovė „Ryanair“ atsiprašo, bet dėl situacijos kaltina profsąjungas: esą streikas nebūtinas, o susitarti galima ir derybomis. Įmonės darbuotojai jau seniai skundžiasi mažais atlyginimais. Neva palyginus su kitomis pigių skrydžių bendrovėmis „Ryanair“ darbo sąlygos vienos prasčiausių.

Įmonė su streikais susidūrė ir praėjusį mėnesį, jos darbuotojai protestavo Airijoje, Belgijoje, Italijoje, Portugalijoje bei Ispanijoje.