Dėl mažesnio PVM malkoms biudžetas neteks 7 mln. eurų
Ku­rui nau­do­ja­moms mal­koms ir me­die­nos at­lie­koms nuo sau­sio bus tai­ko­mas 9 proc. pri­dė­ti­nės ver­tės mo­kes­čio (PVM) ta­ri­fas. Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­jos skai­čia­vi­mais, dėl to ki­tą­met biu­dže­tas ne­teks apie 7 mln. eu­rų pa­ja­mų.

Už lengvatą malkoms numatančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą balsavo 99 Seimo nariai, prieš – 5, aštuoni parlamentarai susilaikė.

Parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas tvirtino, kad PVM lengvatos šešėlinėje rinkoje neveikia, tuo metu socialdemokratas Juozas Olekas tikino, kad PVM tarifo malkos sumažinimas yra teisingas žingsnis, nes po urėdijų reformos šis kuras pabrango.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Gintarė Skaistė prognozavo, kad dėl sumažinto tarifo didžioji lengvatos nauda atiteks ne vartotojams, o malkų tiekėjams ir pardavėjams. Parlamentarė taip pat teigė, kad šios lengvatos administravimas gali per brangiai kainuoti.

Ekonomikos komiteto narys Jurgis Razma įspėjo, kad po tokių pataisų priėmimo priekaištaus gyventojai, kurie šildosi dujomis, elektra ir kitais būdais, bet negauna PVM lengvatos.

Naujasis tarifas bus taikomas ne tik malkoms, bet ir skiedroms, traiškytai medienai, žievei, pjuvenoms, drožlėms, iš medienos biomasės pagamintiems briketams bei granulėms, kai šias prekes gyventojai įsigyja poreikiams, nesusijusiems su komercine ar profesine veikla.

Dabar 9 proc. PVM yra taikomas centriniam šildymui, malkui bei kitoms kuro rūšims galioja standartinis 21 proc. PVM tarifas.