Darbdaviai įtaria darbuotojus piktnaudžiaujant „biuleteniais“
Mai­ti­ni­mo sek­to­riaus darb­da­viai įta­ria dar­buo­to­jus pikt­nau­džiau­jant ne­dar­bin­gu­mo la­pe­liais – jie ne­va su­ser­ga, ta­čiau so­cia­li­niais tink­lai iš­duo­da, kad iš tie­sų šven­tė ar poil­sia­vo. „Sod­ra“ ti­ki­na, kad va­sa­ra čia nė­ra iš­skir­ti­nė, ta­čiau pikt­nau­džia­vi­mų ne­dar­bin­gu­mo la­pe­liais pa­si­tai­ko, ra­šo por­ta­las 15min.lt.

Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė portalui teigė, kad tai išties yra labai dažna problema. Pasak jos, „sergantys“ darbuotojai neretai išvyksta savo ligos metu padirbėti nelegaliai į Palangą arba Nidą, kartais tiesiog panaudoja nedarbingumo dienas savo atostogoms.

„Sodros“ duomenimis, ligos išmokų, pagal išduotus nedarbingumo pažymėjimus, skaičius vasarą nepadidėja. Atvirkščiai, birželis, liepa, rugpjūtis ir rugsėjis yra mėnesiai, kai išmokų išmokama mažiausiai – tiek atvejų skaičiumi, tiek išmokų sumomis. „Sodros“ atstovas spaudai Saulius Jarmalis pripažino, kad pasitaiko atvejų, kai tiek darbuotojai, tiek darbdaviai mėgina piktnaudžiauti laikino nedarbingumo atvejais.

„Sodros“ specialistai patikrinimų asmens namuose dėl galimų elgesio taisyklių pažeidimų nedarbingumo metu neatlieka.

Iš viso į Gydytojų konsultacines komisijas 2017 metais iškviesta daugiau kaip 32 tūkst. gyventojų.

Pirmąsias dvi nedarbingumo dienas apmoka darbdavys, o vėliau „Sodra“ moka 80 proc. žmogaus atlyginimo.