Bent kartą per savaitę dirba ne biure, bet nenori dirbti namuose
Gal būt dar­bas ta­me pa­čia­me biu­re, nuo 8 iki 17 val., pen­kias die­nas per sa­vai­tę tuoj bus va­di­na­mas ak­mens am­žiu­mi. 70 proc. tarp­tau­ti­nio ty­ri­mo da­ly­vių tei­gia, kad bent kar­tą per sa­vai­tę dir­bo ne pa­grin­di­nia­me kom­pa­ni­jos biu­re. Dau­giau nei pu­sė (53 proc.) sa­ko, kad biu­re ne­dir­bo pu­sę sa­vai­tės ar net dau­giau.

Tokius duomenis rodo 96 šalyse atliktas nuomojamų biurų ir darbo erdvių kompanijos IWG tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 18 tūkst. verslo įmonių. Tyrimo metu buvo siekiama sužinoti, kaip lanksčios darbo erdvės keičia požiūrį į darbą, produktyvumą ir darbo vietos sampratą.

Pasak Jekaterinos Kosmačevos, tarptautinį darbo erdvių tinklą „Regus“ valdančios kompanijos IWG vadovės Baltijos šalims, požiūris į darbo vietą keičiasi, ypač tam įtakos turi naujoji karta, kuriai svarbus lankstumas.

„Pastebima, kad siekdamos pritraukti ar išlaikyti talentingus darbuotojus, įmonės pamažu koreguoja darbo modelius, daro juos lankstesnius, leidžia darbuotojams dirbti ne tik biuruose, bet ir kitose darbui pritaikytose erdvėse. 80 proc. įmonių atstovų pripažįsta, kad galimybė dirbti iš bet kurios vietos joms padėjo prisivilioti ir išlaikyti talentingiausius darbuotojus“, – pranešime spaudai sakė J. Kosmačeva.

Tyrimo rezultatų duomenimis, 78 proc. įmonių teigia, kad lanksčias darbo vietas renkasi dėl darbuotojų poreikių. Pasak J. Kosmačevos, darbuotojai nori patys spręsti, kada nori dirbti. „Lankstus darbo grafikas leidžia ne tik produktyviau dirbti – taip teigia net 91 proc. įmonių, bet ir pagerinti darbo ir laisvalaikio balansą“, – sako ji.

Pasak pranešimo, 89 proc. įmonių tiki, kad lankstus darbas padės jų verslui augti. Prieš dvejus metus atliktame tyrime taip atsakė 68 proc. respondentų.

Tik 27 proc. apklaustųjų turi galimybę dirbti profesionaliai įrengtoje darbo vietoje, ne pagrindiniame kompanijos biure. Likusi dalis dirba kavinėje, namuose ar bibliotekoje.

Pasak J. Kosmačevos, daugeliui darbuotojų nepatinka dirbti namuose, rodo tyrimo rezultatai. „Žmonės, dirbantys namuose, lieka vieni, jaučiasi atitrūkę nuo kolegų ir kitų žmonių, užmezga mažiau socialinių santykių. Be to, dirbančius namuose dažnai blaško aplinka, triukšminga buitis“, – teigia „Regus“ vadovė Baltijos šalims.

Tyrimo dalyvių nuomone, trys pagrindiniai produktyvios darbo vietos elementai yra patikimas ir greitas belaidis internetas (taip teigia 81 proc. respondentų), tinkamai įrengta darbo erdvė (63 proc.), saugumas (59 proc.).