BBC taikiklyje – Lietuva: „Su meile – nuo „Brexit“
Na­cio­na­li­nis Bri­ta­ni­jos trans­liuo­to­jas an­tra­die­nį pri­sta­tė Lie­tu­vą kaip ša­lį, ku­ri itin do­mi­na Jung­ti­nės Ka­ra­lys­tės fi­nan­si­nių tech­no­lo­gi­jų vers­lą.

Anot BBC, dėl „Brexit“ nerimaujančios sektoriaus JK kompanijos kurpia paskutinės minutės ateities planus, o dalis jų gali persikelti į Lietuvą – tai liudija ir pastaruoju metu pastebimi ženklai: per kelis paskutinius mėnesius iš Londono padaugėjo užklausų apie galimybes įsikurti šioje Baltijos valstybėje.

Kompanijos nori užsitikrinti licencijas, kurios suteikia teisę verstis finansine veikla Europos Sąjungoje, todėl verslai perkeliami į bendrijos nares.

BBC straipsnyje „Su meile nuo Brexit: Lietuva mato savo šansą“ Lietuvą pristato kaip puikią vietą finansinių technologijų kompanijoms ir mini tokius pasaulyje žinomus pavyzdžius, kaip Vilniuje įsikūręs tarptautinis startuolių ir įmonių centras „Blockchain“ ar lietuvių sukurtas naujos kartos bankas „Revolut“.

Cituojamas ir Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas. Anot jo, išaugęs britų susidomėjimas Lietuva ir artėjantis „Brexit“ – tik sutapimas: finansinių technologijų sektoriuje ši šalis jau seniai žinoma bei vertinama dėl nuveiktų darbų.