5 taisyklės, kad Kalėdoms neišleistumėte per daug
Pra­si­dė­jus do­va­nų pir­ki­mo ma­ra­to­nui ne vie­nam ky­la klau­si­mas – ko­kią su­mą pi­ni­gų rei­kė­tų skir­ti ka­lė­di­nėms iš­lai­doms? Ne pa­slap­tis, kad daž­nas tam esa­me lin­kę iš­leis­ti dau­giau, nei ga­li­me. 

„Credit24“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad didžioji dalis lietuvių praėjusiais metais kalėdinėms išlaidoms – gėrimams, maistui, dekoracijoms, kelionėms ir dovanoms, skyrė daugiau nei šimtą eurų (72 proc.). Tačiau ketvirtadalis lietuvių šiemet norėtų išleisti mažiau, rašoma pranešime spaudai.

Mažiau išleisti norinčius lietuvius šiemet taupyti skatina išaugusios išlaidos pragyvenimui (50proc.) bei pasikeitusi asmeninė ar šeimyninė situacija (22 proc.). Dar 16 proc. jų šiemet, skirtingai nei praėjusiais metais, nebeplanuoja per Kalėdas priimti svečių savo namuose, o net 40proc. teigia, jog praėjusiais metais kalėdinėms išlaidoms skyrė per daug pinigų, todėl šiemet nori sutaupyti.

„Iš apklausos rezultatų matyti, kad beveik pusė lietuvių, norinčių šiemet išleisti mažiau, jaučiasi per daug pinigų skyrę kalėdinėms išlaidoms praėjusiais metais. Todėl norintiems šiemet sutaupyti, patariame atidžiai susiplanuoti šventėms bei kalėdinėms dovanoms skirtą biudžetą ir jo griežtai laikytis“, – pataria skaitmeninių finansinių paslaugų bendrovės „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė Donata Stoškuvienė.

Gera naujiena yra tai, jog galima mėgautis Kalėdomis ir neišleidžiant dovanoms per daug savo santaupų – užtenka laikytis šių penkių taisyklių:

1. Prieš pirkdami, palyginkite kainas

Nepirkite brangaus daikto, nepatikrinę jo kainos kitose parduotuvėse. Tą padaryti jums padės internetinės kainų palygimo svetainės. Nepriklausomai nuo to, ar planuojate pirkti internetu, ar parduotuvėje, verta žinoti savo galimybes!

2. Patikrinkite parduotuvių socialinių tinklų profilius

Kitas paprastas būdas gauti nuolaidų – sekti savo mėgstamiausias parduotuves socialiniuose tinkluose. Daugelis parduotuvių artėjant kalėdiniam laikotarpiui skelbia nuolaidas savo fanams ir sekėjams. Patikrinti šiuos puslapius užtruks vos kelias sekundes, o tai gali padėti sutaupyti ne vieną eurą.

3. Nepirkite impulsyviai

Dažniausiai kalėdiniu laikotarpiu išleidžiame per daug, kai perkame neturėdami plano. Nevaikščiokite aplink prekybos centrą rinkdamiesi atsitiktines dovanas – taip ne tik sugaišite daug laiko, bet ir prisipirksite nereikalingų daiktų. Geriau šį laiką išnaudokite tam, kad tinkamai suplanuotumėte savo pirkinius – galite netgi sudaryti tikslius dovanų sąrašus artimiesiems bei draugams.

4. Susitarkite dėl griežto biudžeto

Jūsų šeimos nariai ir draugai taip pat gali būti suinteresuoti šiemet dovanoms išleisti mažiau. Susitarkite, kad visos dovanos neviršys tam tikros, nustatytos kainos. Arba apsvarstykite galimybę organizuoti „slaptą Kalėdų senelį“, kur kiekvienas grupės narys pirktų tik vieną dovaną vienam asmeniui.

5. Pirkite tik kitiems

Labai sunku pirkti kitiems nepastebint daiktų, kuriuos norėtumėte nusipirkti sau. Deja, jei esate priversti laikytis griežto biudžeto, tokie pirkiniai nėra protingi. Iš anksto nuspręskite, jog sau dovanų nepirksite. Be to, viskas, į ką atkreipsite dėmesį, greičiausiai atpigs po švenčių – sausio mėnesį.