„Sodra“: pensininkams pinigų laukti nereikės
Sau­sį da­liai žmo­nių lai­ku ne­ga­vus pen­si­jų, „Sod­ra“ ža­da, kad va­sa­rį vi­si pen­si­nin­kai pi­ni­gus gaus lai­ku – iki 26-tos die­nos.

Didžioji dalis gyventojų, gaunančių pensijas į banko sąskaitą, jų sulauks vasario 11–13 dienomis, o į namus jos bus atneštos 9 ir 12–13 dienomis, pranešė „Sodra“. Vasario 10-oji, kai paprastai išmokamos pensijos, šiemet yra sekmadienis.

Kai kurios bendrovės pensijas atneš jau šeštadienį, vasario 9 dieną.

Praėjusią savaitę pensijų išnešiojimą Vilniuje ir Kaune iš privačios įmonės „Bastaras“ perėmęs Lietuvos paštas teigia, kad iki penktadienio ryto Vilniuje išnešiota 85 proc. likusių neišnešiotų pensijų, o Kaune – 68 procentai.

Anot pašto atstovės Vaidos Budrienės, pensijų dar negavo žmonės, kurių nepavyko rasti namie. Jų paštininkai ieškos kiekvieną savaitę.

Lietuvos paštas praėjusią savaitę laikinai perėmė įmonės „Bastaras“ įsipareigojimus pristatyti pensijas Vilniuje bei Kaune, kur jų laiku – iki sausio 26 dienos – negavo keli tūkstančiai pensininkų. Todėl sutartis su „Bastaru“ buvo nutraukta.

Vasarį pradedamos mokėti ir vidutiniškai 20 eurų priemokos mažiausių – iki 238,45 euro – pensijų gavėjams. Jos skiriamos senatvės pensijos, netekto darbingumo, invalidumo pensijų gavėjams.

Nuo sausio daliai senjorų pensijas į namus pristato ne Lietuvos pašto darbuotojai, o „Sodros“ konkursus laimėjusios įmonės. „Sodros“ teigimu, gyventojai, kuriems pensiją atneša naujos bendrovės, bet jie nori ją atsiimti pašto skyriuje, turėtų pateikti prašymą „Sodrai“ arba Lietuvos paštui. Be to, pensijas raginama gauti ir į banko sąskaitą.