„Small Planet Airlines“ bus restruktūrizuojama ir Lietuvoje
Lie­tu­vos už­sa­ko­mų­jų skry­džių bend­ro­vė „Small Pla­net Air­li­nes“, dėl fi­nan­si­nių su­nku­mų jau pert­var­kan­ti sa­vo bend­ro­ves Len­ki­jo­je ir Vo­kie­ti­jo­je, pra­de­da pert­var­ką ir Lie­tu­vo­je. Dėl to kreip­ta­si į teis­mą. Anot įmo­nės, in­ves­tuo­to­jas Lie­tu­vo­je jai nė­ra bū­ti­nas, ta­čiau jo jau ieš­ko­ma. 

„Šiose šalyse veikiančios bendrovės nesuvaldė plėtros bei augančių kaštų ir dėl to kiek anksčiau šį rudenį pradėjo restruktūrizaciją. Dėl pertvarkų Vokietijos ir Lenkijos bendrovėse Lietuvoje veikianti „Small Planet Airlines“ nebegaus iš šių bendrovių pajamų už paslaugas, tad sieks sumažinti infrastruktūrą, taip pat – apsaugoti veiklą nuo išorinių paslaugų tiekėjų reikalavimų“, – pranešime teigia bendrovė.

„Small Planet Airlines“ rinkodaros vadovas Simonas Bartkus BNS pranešė, kad bendrovė antradienį kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydama iškelti restruktūrizavimo bylą.

Pasak bendrovės, pertvarka Lietuvoje neturės įtakos jos skrydžiams iš Lietuvos ir užsienio šalių bazių.

„Small Planet Airlines“ teigia garantavusi išoriniams paslaugų teikėjams už bendroves Vokietijoje bei Lenkijoje, tad jie turi galimybę kreiptis į bendrovę Lietuvoje, siekdami susigrąžinti Vokietijos bei Lenkijos įmonių skolas. Restruktūrizavimo procesas suteiks laiko skoloms grąžinti, rašo bendrovė.

Tačiau S. Bartkus BNS neatskleidė, kokios skolos slegia jos įmones. Pasak jo, jos priklausys nuo susitarimų su kreditoriais.

„Small Planet Airlines“ vadovas Kristijonas Kaikaris sako, kad Lietuvos įmonės metinoi pelno, kuris turėtų siekti 3,4 mln. eurų, nepakaks padengti antrinių įmonių Vokietijoje ir Lenkijoje skolas.

„Small Planet Airlines“ Lietuvoje veikla šiemet yra pelninga – planuojame, kad operacinis pelnas metų pabaigoje sieks 3,4 mln. eurų. Vis dėlto jį viršys sumos, kurias turėsime nurašyti dėl Vokietijos bei Lenkijos įmonių neapmokėtų paslaugų“, – pranešime teigė K. Kaikaris.

Pasak jo, Vokietijos ir Lenkijos bendrovių atgaivinimui būtinas investuotojas, o Lietuvos bendrovei tai nėra būtina. Kita vertus, atsiradus investuotojui, pertvarką Lietuvoje būtų galima sėkmingai baigti anksčiau, taigi šios galimybės bendrovė neatmeta ir kalbasi su Lietuvos bendrove besidominčiais investuotojais.

„Manome, kad „Small Planet Airlines“ restruktūrizacija yra geriausias būdas išsaugoti ir toliau tęsti sėkmingą veiklą“, – pridūrė K. Kaikaris.

Planuojama, kad šių metų pabaigoje „Small Planet Airlines“ Lietuvoje pajamos turėtų pasiekti 122,7 mln. eurų, beveik penktadaliu daugiau, nei praėjusiais metais.

Praėjusią savaitę skelbta, kad „Small Planet Airlines“ iki lapkričio pabaigos Vilniuje atleis 44 darbuotojus, nes dalis paslaugų grupėje buvo teikiama centralizuotai – iš Vilniaus biuro. Be to, Lenkijoje įmonė jau sumažino orlaivių skaičių nuo 10 iki dviejų.

Small Planet Group“ įmonių Lenkijoje ir Vokietijoje restruktūrizavimą inicijavo rugsėjį ir spalį.

2017 metais „Small Planet Group“ gavo 323,1 mln. eurų konsoliduotų pajamų – 44,8 proc. daugiau nei 2016 metais. Šiemet grupė planuoja augti 26,9 proc. iki 410 mln. eurų. Grupė pernai uždirbo 5,1 mln. eurų grynojo pelno, kai 2016 metais buvo patyrusi 3,8 mln. eurų grynųjų nuostolių.