„Naujosios rūtos“ saldumynai – sveikesniam gyvenimui
Sal­dai­nių ir ki­tų ska­nės­tų ga­min­to­ja Šiau­lių ak­ci­nė bend­ro­vė „Nau­jo­ji rū­ta“ juos siū­lo ska­nius, mais­tin­gus ir svei­kus. To sie­kia­ma bend­ro­vės spe­cia­lis­tams dir­bant drau­ge su Kau­no tech­no­lo­gi­jos uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kais.

Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti AB „Naujoji rūta“ – viena didžiausių cukrinės konditerijos produktų gamintojų Lietuvoje ir Baltijos šalyse – siekia vartotojams pateikti ne tik skanius, įvairius, originalius, gražiai įpakuotus, bet ir sveikus gaminius. Todėl gamindama daugelį saldumynų, be kurių sunkiai įsivaizduojamas ne vieno mūsų gyvenimas, įmonė stengiasi atsisakyti cukraus bei augalinių riebalų naudojimo, o gaminius skanina sausu medumi, žemės riešutų sviestu, naudoja itin švarią Himalajų druską.

Rūpindamasi žmonių ir kitų gyvų pasaulio būtybių gerove „Naujoji rūta“ savo gaminiams naudoja tik laisvai auginamų vištų kiaušinius, pasižyminčius geresne maistine kokybe bei sveikesnius.

Remdama savos šalies ūkius, įmonė perka tik lietuviškus obuolius, naudojamus zefyrams gaminti. Lietuviški zefyrai gaminami tik „Naujojoje rūtoje“ – tai išskirtinis įmonės gaminys, kuris sėkmingai konkuruoja parduotuvėse su importiniais gaminiais.

„Džiaugiamės galėdami savo gaminiais pradžiuginti visus, mėgstančius tai, kas skanu. Tačiau mums svarbu, kad produktas būtų ne tik skanus, bet ir sveikas. O pagaminti tikrai sveikus, subalansuotus gaminius mums šiuo metu padeda Kauno technologijos universiteto mokslininkai“, – aiškino „Naujosios rūtos“ vyriausioji technologė Daina Bučiūnienė.

500 pavadinimų gaminiai

33 metus veikianti AB „Naujoji rūta“ gamina iki 500 pavadinimų gardumynų. Tai – gausiausią saldėsių asortimentą siūlantis Lietuvos saldainių fabrikas. Tarp skanėstų – ir senąsias tradicijas išlaikę saldumynai, ir daugybė naujų, originalių, išskirtiniam skoniui skirtų gaminių.

„Šiuolaikiniam sveikata besirūpinančiam vartotojui siūlome becukrių karamelinių saldainių, pagamintų su natūraliomis vaisių, uogų ir daržovių sultimis“, – sakė D. Bučiūnienė. Ji pabrėžia, jog įprasti karameliniai saldainiai – tai gaminiai iš cukraus ir gliukozės sirupo. Tuo tarpu „Naujoji rūta“, gamindama karamelės saldainius, cukrų keičia šaltalankių, burokėlių bei kitokiomis sultimis. Iš tų pačių žaliavų gaminami ir itin skanūs becukriai želė saldainiai. Visi šie gaminiai – be saldiklių ir dažiklių, jų spalvos – natūralios.

„Naujojoje rūtoje“ gaminami ir becukriai šokoladai. Tarp įmonės naujovių – itin puikaus skonio baltasis šokoladas su cukruotais žibuoklių žiedlapiais, pieniškas šokoladas su migdolų, braškių gabalėliais, pistacijomis, juodasis šokoladas su juodaisiais serbentais, rožių žiedlapiais. Taip pat čia gaminamas šokoladas su džiovintomis juodosiomis alyvomis, spanguolėmis, lazdyno riešutais, migdolais.

Beje, įmonėje sumontuota nauja šokolado gamybos įranga liejamos itin gerai vertinamo, ypatingu skoniu pasižyminčio belgiško šokolado plytelės.

Vitaminų šaltinis – dražė

„Naujoji rūta“ – vienintelis Lietuvoje saldainių fabrikas, gaminantis dražė bei griliažą. Gaminant dražė naudojamos ir lietuviškos išskirtinį skonį turinčios rabarbarų bei svarainių sultys. „Mūsų dražė sudėtyje – šaltyje džiovintos, tad gerųjų savybių nepraradusios, kitaip vadinamos liofilizuotos, uogos“, – pasakojo D. Bučiūnienė. Naujovių mėgėjams – ir dražė iš šaltyje džiovintų braškių su pieniniu ir baltuoju šokoladu bei vyšnių juodajame šokolade.

Įmonės vyriausioji technologė pabrėžė, kad tokia dražė yra ir vitaminų šaltinis, nes šaltyje greitai išdžiovinamos uogos neblogai juos išsaugo. Įmonė didžiuojasi išskirtine produkcija – dražė, pagaminta iš alyvuogių žiedų, padengtų šokoladu – tai išties pikantiško skonio gaminys.

Ieškodama naujovių ir siekdama jas pristatyti saldumynų mėgėjams, „Naujoji rūta“, nuo seno garsėjanti saldainiais „Meška šiaurėje“, šiuos saldainius pradėjo gaminti ir skirtingų dydžių, ir įvairesnius bei originalesnius. „Siūlome skanauti vaflinių saldainių, pagamintų su riešutų sviestu. Noriu pabrėžti, kad riešutų sviestas – tai pačių žemės riešutų riebalai“, – sakė vyriausioji „Naujosios rūtos“ technologė.

Šiuolaikiniam sveikata besirūpinančiam vartotojui „Naujoji rūta“ siūlo becukrių saldainių, pagamintų su natūraliomis vaisių, uogų ir daržovių sultimis.

Perkantieji „Naujosios rūtos“ zefyrus atkreipė dėmesį, kad anksčiau siūlyti pakuotėje su meškučiu, dabar jie įpakuoti kitaip, patogiau. Šie lietuviški zefyrai – kelių spalvų, su agrastų, aviečių, žemuogių įdaru. Kaip minėta, pagrindinis zefyrų komponentas – lietuviškų obuolių tyrė.

Estetiška ir solidu

„Naujoji rūta“ gamina ne tik labai skanią produkciją – kiekvienas jos gaminys itin gražiai, originaliai, akį traukiančiai įpakuojamas. Kuriant pakuotes siekta solidumo bei estetikos. „Naujoji rūta“ gamina įvairių dydžių, formų verslo dovanas – saldumynų dėželes su įmonių logotipais, taip pat asmeninėms šventėms skirtus saldainius ar jų rinkinius, papuoštus užsakovų pageidaujamais vaizdais, pavyzdžiui, jų artimųjų nuotraukomis.

Be verslo dovanų, kurios paprastai skiriamos suaugusiesiems, „Naujoji rūta“ siūlo ir vaikams įvairių saldainių, kurių kalėdinės pakuotės akį traukiančios – Kalėdų Seneliui tikrai yra iš ko rinktis ir kuo pradžiuginti mažylius.