„Luminor“ jau atleido 26 darbuotojus
Veik­los mo­de­lį kei­čian­tis ir treč­da­lį dar­buo­to­jų šie­met ke­ti­nan­tis at­leis­ti vie­nas di­džiau­sių ban­kų Lie­tu­vo­je „Lu­mi­nor“ gruo­dį jau at­lei­do 26 žmo­nes.

Užimtumo tarnyba pranešė, kad „Luminor“ apie 26 darbuotojų grupės atleidimą pranešė sausį. Tačiau banko komunikacijos vadovė Giedrė Bielskytė, BNS sakė, kad sausį buvo tik patikslintas gruodžio atleidimų skaičius.

„Šie žmonės jau nebedirba mūsų organizacijoje. Šis mažėjimas Lietuvoje buvo susijęs su „Luminor“ susijungimu Baltijos šalyse nuo sausio 2 dienos“, – BNS sakė G. Bielskytė.

Anksčiau vasarį skelbta, kad „Luminor“ šiemet Lietuvoje atleis 420 darbuotojų iš 1300.

Keičiant veiklos modelį, neliks besidubliuojančių pareigybių, kai kurių vadovybės lygių, bus optimizuojama veikla ir sparčiau investuojama į technologinius sprendimus.

Pagrindinė banko būstinė Taline valdo banko skyrius Lietuvoje ir Latvijoje.

Užimtumo tarnyba sausį iš viso gavo 2 pranešimus apie numatomus grupės atleidimus. Be „Luminor“, 12 darbuotojų apie atleidimą perspėjo bankrutuojanti transporto įmonė „Energetikos montažas“.

Nedarbas auga

Nedarbas sausį Lietuvoje buvo 9,2 proc. – 0,3 procentinio punkto daugiau nei gruodį. Vasario 1 dieną Lietuvoje buvo registruota 159,6 tūkst. darbo neturinčių žmonių, pranešė Užimtumo tarnyba.

Per mėnesį darbdaviai iš viso registravo 21 tūkst. darbo pasiūlymų – 17,3 proc. daugiau nei gruodį (17,9 tūkst.).

Daugiausia darbingo amžiaus gyventojų neturėjo darbo Lazdijų (15,7 proc.), Kelmės (15,5 proc.) ir Zarasų (15,3 proc.) rajonuose, mažiausiai – Neringoje (5,7 proc.), Klaipėdos rajone (6,1 proc.) ir Kretingoje (6,2 proc.).

Iš didžiųjų miestų mažiausiai bedarbių buvo Šiauliuose (6,6 proc.), daugiausiai – Kaune (9,1 proc.).

Pasak Užimtumo tarnybos, praėjusį mėnesį labiausiai augo vilkikų vairuotojų, virtuvės pagalbininkų, vandentiekio ir vamzdynų montavimo darbininkų, statybų vadovų, dailidžių ir stalių paklausa.

Metų pradžioje 1,7 karto iki 8,4 tūkst. padidėjo pagal verslo liudijimus pradėjusių dirbti asmenų skaičius. Daugiausia jų teikia kirpyklų, kosmetikos, soliariumų, prekybos bei statybos paslaugas.