„Kesko“ įsitvirtino tarp Baltijos šalių elektroninės prekybos lyderių
Suo­mi­jos kon­cer­no „Kes­ko“ gru­pei pri­klau­san­ti kom­pa­ni­ja „Kes­ko Se­nu­kai Di­gi­tal“ ta­po vie­na pir­mau­jan­čių Bal­ti­jos ša­ly­se elek­tro­ni­nės pre­ky­bos plat­for­mų val­dy­to­jų, už­bai­gus san­do­rį, ku­riuo įsi­gy­ta 100 proc. in­ter­ne­ti­nės pre­ky­bos gru­pės „1A“ ak­ci­jų.

„Kesko Senukai“ grupė „1A“ akcijas iš Latvijos akcininkų įsigijo po to, kai sandorį patvirtino visų Baltijos valstybių konkurencijos priežiūros tarnybos. Įsigijimo vertės šalys neatskleidžia, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Pasak „Kesko Senukai Digital“ generalinio direktoriaus, investicinės grupės „Žabolis ir partneriai“ partnerio Algirdo Baltaduonio, vieningas „1A“ ir „Kesko Senukai Digital“ valdomų lyderiaujančių platformų vystymas lems kokybinį ir kiekybinį šuolį sparčiai kintančioje Baltijos šalių elektroninės prekybos rinkoje.

„Kesko Senukai Digital“ jau šiuo metu lyderiauja Baltijos šalių elektroninės prekybos sektoriuje „pasidaryk pats“, tuo tarpu „1A“ grupė – internetinėje prekyboje elektronikos ir kitomis ne maisto prekėmis Latvijoje, veiklą vykdanti ir Estijoje bei Lietuvoje.

Planuojama, kad suvienytos internetinės prekybos grupės pajamos šiemet viršys 80 mln. eurų.

Naujoji grupė planuoja pasiūlyti klientams didžiausią Baltijos šalyse prekių asortimentą. Jau šiais metais prekyboje bus apie 250 tūkst. pavadinimų prekių.

„Investicijos į daugiakanalės prekybos plėtrą yra mūsų strateginio plano dalis. Elektroninės prekybos rinkos Baltijos šalyse augimas gerokai viršija tradicinę mažmeninę prekybą. Ir mes esame pasiruošę užtikrinti vis augančius klientų poreikius patogiai, saugiai ir greitai įsigyti prekių internetu“, – sako A. Baltaduonis.

Pasak jo, planuojamos investicijos į paslaugų kokybės gerinimą, modernias elektroninių platformų technologijas, mobiliasias aplikacijas, kitus sprendimus skaitmeniniuose kanaluose.

2002 metais įkurta grupė „1A“ yra viena iš buitinės, garso, vaizdo, kitos technikos prekybos internetu lyderių Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje, šiose šalyse valdanti prekybos platformas www.1a.lv, www.1a.ee ir www.1a.lt. 2017 m. bendrovės pajamos visose Baltijos šalyse sudarė apie 41 mln. eurų.

„Kesko Senukai Digital“ yra elektroninės komercijos vystymo kompanija, valdanti didžiausio statybos, remonto ir buities prekių tinklo Baltijos šalyse „Kesko Senukai“ elektronines parduotuves Lietuvoje (www.senukai.lt), Latvijoje (www.ksenukai.lv) ir Estijoje (www.k-rauta.ee). Praėjusiais metais bendrovės pajamos siekė 19 mln. eurų.

50 proc. „Kesko Senukai Digital“ akcijų priklauso Suomijos koncernui „Kesko“, kitos akcijos – „Kesko Senukai“ prezidentui Artūrui Rakauskui, tinklo įkūrėjui Augustinui Rakauskui ir investicinei grupei „Žabolis ir partneriai“.

„Kesko“ koncernas – vienas iš mažmeninės ir didmeninės prekybos lyderių Europoje, kurio apyvarta praėjusiais metais siekė 13 mlrd. eurų. Koncerno įmonėse dirba per 45 tūkst. darbuotojų.