„Fima“ laimėjo dar vieną konkursą, šį kartą už 2,4 mln. eurų
In­ži­ne­ri­nių spren­di­mų bend­ro­vė „Fi­ma“ už 2,4 mln. eu­rų at­nau­jins Vil­niaus ra­jo­ne pa­sie­ny­je su Bal­ta­ru­si­ja esan­čio La­vo­riš­kių pa­sie­nio už­kar­dos sie­nos ste­bė­ji­mo sis­te­mą.

Bendrovė laimėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos skelbtą konkursą, 2,399 mln. eurų vertės sutartis su įmone pasirašyta rugpjūčio pabaigoje, nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje.

Konkurse taip pat dalyvavo bendrovė „Euroelektronika“, stebėjimo sistemą siūliusi atnaujinti už 2,45 mln. eurų, ir „Telekonta“ (2,452 mln. eurų). Bendrovės „Atea“ pasiūlymas buvo atmestas.

Naują Lavoriškių pasienio posto stebėjimo sistemos įrangą nupirkti ir įdiegti „Fima“ turės iki kitų metų pabaigos.

LŽ primena, jog praėjusiais metais Viešųjų pirkimų tarnyba pareiškė, jog Pasienio kontrolės punktų direkcija turi nutraukti 10 mln. eurų vertės Kybartų pasienio punkto modernizavimo konkursą, kurį sustabdė Susisiekimo ministerija. VPT Projektų administravimo ir ekspertinio vertinimo skyriaus vedėja Jovita Petkuvienė anksčiau BNS sakė, kad konkurencija konkurse buvo apribota, pirmiausia reikalaujant turėti licenciją įrengti specialią bagažo rentgeno įrangą. Susisiekimo ministerija liepos pabaigoje pranešė sustabdžiusi konkursą, įtarusi, kad jo sąlygos pritaikytos vienai įmonei. Ministerijos BNS perduotame dokumente teigiama, kad tai yra inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“. Konkurenciją konkurse ribojo ir reikalavimas, kad įmonės statybos vadovas per pastaruosius penkerius metus turėjo būti statęs panašų objektą – šią sąlygą, kaip teigiama BNS perduotame dokumente, atitiko tik „Fima“, 2016 metais laimėjusi 16,04 mln. eurų vertės Rambyno pasienio kontrolės punkto modernizavimo konkursą.